TOGG’un resmi sosyal medya hesaplarından yeni bir video yayınlandı. Videonun konusu ise Gemlik tesislerindeki çalışmaların hız kesmeden devam ettiği, bu çalışamlarla birlikte kendilerini izlememiz gerektiğini söylediler. Aynı zamanda Yunanistan basınından övgüler alan TOGG, sosyal medya paylaşımıyla birlikte çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini ve şu an ne yaptıklarını anlattı.

Yunanistan basınından övgüler

CES’te dünya vitinine çıktıktan sonra TOGG, tüm dünyanın gündemine girdi. Yunanistan basını ise “Türk’ler Avrupa’yı fethetmeye hazır!” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin bu yıl banttan indireceği yerli otomobili TOGG, 2023 yılının ikinci yarısında satışa sunulabilir. Bunun için çalışmalarına hız kesemeden devam eden TOGG, Gemlik’teki fabrikası ile beraber işleri büyütmeye hazırlanmakta. Alanında öncü bir otomobil olacağını ve iç ve dış pazarda en az 300.000 otomobil satacağını belirten Yunan basını, TOGG ile ilgili yaptıkları haberlerde oldukça ilgi çeken ifadelere yer verdiler.

Sedan modelinden sonra bir de SUV modelinin tanıtılması oldukça ses getirdi. Bununla beraber hali hazırda Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen CES fuarında oldukça ilgi çeken TOGG, Avrupa ve en çok da Yunanistan basınında yer almaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayalini gerçekleştirdiğini vurgulayan Yunanistan basını, tamamen elektrikli ve alanında öncü olacak TOGG’a övgüler yağdırdı. TOGG’un 2023 yılının ikinci yarısında iç ve dış pazarda satılacağı detayını da atlamayan Yunanistan basını, “İlk Türk otomobillerinin üretimi, bu yıl içinde yılda 175.000 araç kapasiteli Gemlik fabrikasında başlayacak. Üretimin 2030 yılına kadar bir milyona çıkması öngörülüyor. İlk Türk otomobili Avrupa’yı fethetmeye hazır.” İfadelerini de haberlerinin detaylarına ekledi.

TOGG’dan heyecanlandıran bir paylaşım geldi

TOGG’un resmi Twitter hesabından bir video paylaşıldı. “Gemlik Tesisimizdeki çalışmalar planlarımız doğrultusunda hız kesmeden ilerliyor. En son tamamladığımız çalışmaları merak ediyorsanız videomuzu izleyebilirsiniz.” ifadelerini kullanan TOGG, video içinde “Bizi izlemeye devam edin.” ifadelerine de yer verdi.

TOGG Gemlik’te kurulan tesisin yapım aşamasının neredeyse tamamlandığını vurguladı. 14.600 ton ağırlığında çelik montajının yapıldığını, 35.000 metrekare çatı ve cephe panel montajının tamamlandığını, 19.734 metrekare de kör kalıp montajının tamamlandığı video detayları arasındaydı.

İLGİLİ MAKALE  TOGG fiyatı ne kadar?

TOGG’un paylaşımlarında gövde tesisi, boya tesisi ve montaj tesisinin yapım aşamalarında neredeyse sona gelindiği vurgulandı. Gemlik’te bulunan bu tesiste 2023 yılı içerisinde 175.000 adet TOGG üretilecek olup, 2030 yılında üretimin yıllık 1.000.000 adete çıkması planlanmakta. Bu rakamların gerçekleşmesi, TOGG’un dünya çapında büyük bir üne kavuşması demek.

İşte TOGG’un Twitter hesabının yaptığı paylaşım

CES’te neler oldu?

TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) TOGG’un dünyaya tanıttıkları bir lansman gerçekleştirdiklerini vurguladı. Gözyaşlarını tutamayan TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, bu oyunun içerisinde bir oyuncu olduğumuzu ve hızlı bir şekilde yükseleceğimizi belirtti. Ayrıca sözlerine daha da iyisini yapacaklarını ekleyen Gürcan Karakaş, kendilerini bir teknoloji şirketi olarak tanımladıklarını ve bu yüzden de CES’te bu lansmanı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Gürcan Karakaş, değişen kullanıcı beklentileri teknolojiye yansımakta ve bu değişimin otomotiv sektöründe çok büyük olduğunu belirtti. Bu beklentileri karşılamak için çalıştıklarını belirten Gürcan Karakaş, TOGG’un ilerleyen yıllarda daha da yerlileşeceğini ve birkaç yıl içerisinde yerlilik oranını %100’e çıkarmak istediklerini belirtti.

TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG markasının logosu için “Logo tasarımında iki ok, ortasında değerli taş şeklini oluşturacak şekilde kaynaşarak, Doğu ve Batı’nın bir araya gelmesini simgeliyor. Markamız duygusal Doğu ve rasyonel Batı kültürlerinin harmanlanmasını temsil ediyor; Doğu ve Batı’nın kesişim noktasında TOGG var. Logomuz aynı zamanda bir teknoloji şirketi olduğumuzu vurguluyor.” İfadelerini kullandı.