Ülkemizde Volkswagen markası oldukça tutulmaktadır. Ancak diğer markalara nazaran biraz daha kaliteli olan Volkswagen araçlarını almak daha zor. Özellikle artan otomobil fiyatları, vatandaşların araba sahibi olmasını güç bir hale getirmekte. Latin Amerika’da oldukça yüksek miktarlarda satış rakamlarına ulaşan Volkswagen Gol modeli ise sonunda ülkemize geliyor. Ucuz bir Volkswagen araba satın almak istiyorsanız, Volkswagen’in Gol modelini tercih edebilirsiniz.

Volkswagen Gol modelinin fiyatı nedir?

Şu anda birçok kişi Volkswagen’in Gol modelinin adını bile duymamış olabilir. Ancak Alman otomobil üreticisi Volkswagen, Gol modelini 1980 yılından beri üretmektedir. Dışadan bakıldığında Volkswagen Polo modelini anlatan Volkswagen Gol modeli, teknoloji anlamında Polo’ya yaklaşamayacak seviyede. Bu sebepten ötürü de oldukça ucuz fiyat etiketlerine sahip. Latin Amerika ülkelerindeki satış fiyatlarını Türk lirasına çevirdiğimizde, karşımıza çıkan rakam 180.000 Türk lirası olmaktadır. Ancak Volkswagen Gol modelinin bu fiyatı tabii ki de farklılık gösterecektir. Çünkü Latin Amerika’daki satış fiyatlarından farklı bir etiket ile satışa sunulacak. Bunun sebebi ise ülkemizdeki otomobil vergileri.

Resmi açıklama gelmedi

Alman otomobil firması Volkswagen, Gol modelini ülkemize getirmek için resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak çoğu otomobil firmasının kendi ucuz modellerini ülkemize getirmek için sıraya girmiş durumda. Bu sayede yüksek satış rakamlarına ulaşabilecek olan otomobil üreticileri, yavaş yavaş ucuz modellerini ülkemize getirecektir. Bu tarz söylentileri de şu sıralar çok fazla durmaktayız. Şimdilik bir iddia olsa bile, Alman otomobil üreticisi Volkswagen, Gol modelini ülkemize getirirse bir hayli başarılı olabilecektir.

Volkswagen fiyatının muhtemel fiyatı, Fiat Egea ya da Renault Clio seviyesinde olacaktır. Hatta bu araçlardan bile daha ucuz olmasını bekleyebiliriz. Çünkü Volkswagen Gol modelinin teknolojisi ve donanımları, Fiat Egea’ya ve Renault Clio’ya göre biraz daha düşük. Ancak araç sahibi olmak isteyenlerin donanım beklentisini ne derece karşılayacak sorusunu cevaplamak oldukça zor olabilmekte. Çünkü Volkswagen Gol modelinde 1.0 MPI motor kullanmakta. Ayrıca Volkswagen Gol modelinin camları otomatik bile değil. Bu yüzden kullanıcıları ne kadar tatmin edeceği sorusu, oldukça merak edilmektedir.

2022 yılının en çok satılacak olan otomobili olması bekleniyor?

Ülkemizdeki artan araba fiyatları, sıfır araç satışlarını oldukça düşürdü. Bu yüzden otomobil firmaları da diğer ülkelerdeki ucuz modellerini ülkemize getirmeye başlamak istiyor. Bu sayede tekrardan sıfır araç satışları artabilir. Birçok otomobil firmasının ucuz modelleri ülkemizde hali hazırda satışta. Hyundai i10, Renault Clio ve Fiat Egea gibi modeller ile bu firmalar büyük satış rakamlarına ulaştı. Fakat Volkswagen tarafından böyle bir araç, ülkemizde satılmamakta. Bu yüzden Alman otomobil firması olan Volkswagen’in, ucuz bir otomobili ülkemize getirmesi oldukça muhtemel.

İLGİLİ MAKALE  2022 model Volkswagen Lamando tanıtıldı. İşte özellikleri

Bu yazılanlar sadece bir iddia olsa bile Volkswagen, Gol modelini ülkemize getirirse oldukça rağbet görecektir. Çünkü ülkemizdeki vatandaşlar, ucuz ve sıfır araç almak istemekte. Dolar kurunun dalgalı olması nedeniyle vatandaşlar, otomobil firmalarında yeni açıklamalar beklemektedir. Bu açıklamalar gelirse eğer vatandaşlar ucuz ve sıfır araç almak için sıraya girecektir.