Ülkemizde en çok tercih edilen sedan otomobil modellerinden biri olan Toyota Corolla, şimdi yeni hibrit motoru ile birlikte Toyota bayiilerinde. Tam bir fiyat performans aracı olan yeni Toyota Corolla, özelliklerini incelediğinizde oldukça iyi bir otomobil olduğunu gözler önüne seriyor. Bu yazımızda sizlere Yeni Toyota Corolla’nın özelliklerinden ve fiyatlarından bahsedeceğiz.

Toyota Corolla Hybrid’in özellikleri

Elektrikli otomobillere geçiş sürecine çoğu otomobil üreticisi başladı. Bununla beraber yeni bir furya olan hibrit motorları kullanmaya başlayan otomobil üreticilerine Toyota’da katıldı. Yeni model Toyota Corolla’da hibrit motoru tercih eden Japon üretici, elektrikli motor devrimine katıldı. Konfor bakımından oldukça iyi bir seviyede olan Toyota Corolla, sınıfındaki araçlar ile arasındaki farkı açmış durumda. Özelliklerine baktığımızda ilk dikkat çeken detay, Toyota Tıuch bilgi ve eğlence sistemi. Toyota Corolla’da bulunan bilgi ve eğlence sistemi, 8 inç boyutunda bir ekrana sahip. Toyota Touch multimedya sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay desteklerine sahiptir. Bu sayede Toyota Corolla’da bulunan bilgi ve eğlence sistemi ile akıllı telefonunuzdaki içeriklere kolayca erişebileceksiniz. Aynı zamanda bluetooth bağlantısı üzerinden müzik ve ses aktarımı yapabilirken, gelen çağrıları çok kolay bir şekilde yanıtlayabileceksiniz.

Toyota Corolla’da bulunan dijital gösterge paneli sayesinde, aracınızdaki her türlü bilgiye kolayca erişebiliyorsunuz. Ayrıca Toyota Corolla’da bulunan dijital gösterge panelini, istediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca ön panel üzerinde bulunan kısma bu gösterge panelini yansıtabiliyorsunuz. Bu sayede araç ile ilgili bilgileri edinirken, gözünüzü yoldan ayırmayarak dikkatiniz dağılmıyor.  Bununla beraber japon otomobil üreticisi Toyota, sürücünün konforunu düşünmüş. Elektrikli bel desteği sayesinde sürücü, uzun yolculuklar nedeni ile yaşanan bel ağrılarını yaşamayacak ve oldukça rahat ve konforlu bir şekilde seyahat edebilecek. Ayrıca 12 volt’luk güç çıkışı ile akıllı telefonunuzu çok kolay bir şekilde şarj edebiliyorsunuz.

Tam bir aile arabası olan Toyota Corolla Hybrid, 7 adet hava yastığı ile kazalarda bile güvenliği en üst seviyeye çıkarmış görünüyor. Bununla beraber ön çarpışma önleyici sistem sayesinde, yaya veya bisikletli gibi her türlü nesneyi algılamakta. Algılanan nesnenin durumuna göre tepki veren Toyota Corolla, gerekli anlarda otomatik bir biçimde fren yapmaktadır. Ayrıca ön ve arka park sensörleri ile beraber geri dönüş kamerası da bulunan Toyota Corolla, çevrenizde bulunan her türlü nesneyi farketmenizi sağlıyor. Aynı zamanda geri dönüş kamerası ve park sensörleri ile birlikte, aracınızı oldukça kolay bir şekilde park edebiliyorsunuz.

İLGİLİ MAKALE  Toyota C-HR Hybrid fiyatları güncelledi! Benzinli fiyatıyla hibrit alın

Artık her yeni nesil otomobilde adaptif hız sabitleme sistemini görmekteyiz. Bu özellik sayesinde öndeki araç ile aranızdaki takip mesafesinizi kolay bir şekilde ayarlayabilir, oluşabilecek arkadan çarpma durumlarını azaltabilirsiniz. Toyota Corolla’da bulunan radar ve sensörler sayesinde adaptif hız sabitleme sistemi otomatik olarak çalışmaktadır. Ayrıca Toyota Corolla’da bulunan adaptif hız sabitleme sistemi, neredeyse her hız seviyesinde çalışabilmektedir. Bununla beraber de Toyota Corolla’da kör nokta uyarı sistemi bulunmaktadır. Artık Toyota Corolla gibi geniş sedan araçlarda bu özellik olmazsa olmaz bir duruma dönüştü. Çünkü bu araçlarda kör noktalar çok fazla oluyor ve sürücü bu noktaları farketmediğinde, istenmeyen kazalar yaşanabiliyor. Ancak Toyota Corolla’da bulunan kör nokta uyarı sistemi sayesinde, aracınız sizin yerinize etrafı inceleyecek ve yaşamak istemediğiniz kazalar önlenmiş olacak.

Toyota Corolla Hybrid fiyatları ne kadar?

VersiyonTavsiye Edilen 2022 MY
Fiyatları
Tavsiye Edilen 2022 MY
ÖTV Teşvikli Liste Fiyatları
Hybrid Dream e-CVT689.700 Türk lirası529.550 Türk lirası
Hybrid Flame e-CVT703.100 Türk lirası539.850 Türk lirası
Hybrid Flame X-Pack e-CVT726.600 Türk lirası557.850 Türk lirası
Hybrid Passion X-Pack e-CVT781.400 Türk lirası599.850 Türk lirası

Metalik ve sedef renk opsiyonları fiyatları

VersiyonTavsiye Edilen 2022 MY
Fiyatları
Tavsiye Edilen 2022 MY
ÖTV Teşvikli Liste Fiyatları
%80 ÖTV’li versiyonlarda3.000 Türk lirası3.000 Türk lirası