Günümüzün en büyük gereksinimlerinden bir olan araba farklı modellerde ve markalarda üretiliyor. Önceki yüzyılda üretime başlayan otomotiv sektörü sürekli gelişme kaydederek günümüze kadar ulaşmıştır. Bu sektörde onlarca farklı marka bulunuyor. Bu markaların büyük bir çoğunluğunu da Alman ve Japonlar oluşturuyor.

Son yıllarda birçok marka ile Almanlar dünya genelinde yüz binlerce araç satıyor. Bu markalardan en önemlisi de hiç kuşkusuz Wolkswagen markasıdır. Wolkswagen markası farklı sekmenlerde ve farklı tarzlarda ürettiği araçlar ile otomotiv sektörünün hemen hemen tüm bölümlerinde kendini gösteriyor. Spor, sedan, hatshback ve SUV modelleri bu tarzlardan bazılarıdır.

Tiguan 2021 fiyat listesi

Tiguan 2021 fiyat listesi

2021 Tiguan Paket Seçenekleri

Wolkswagen markası birçok SUV araç üretimi yapıyor. Bu seçeneklerin içinden en fazla üretimini ve satışını yaptığı model ise Tiguan’dır. Tiguan aynı zamanda en fazla satışı yapılan SUV modellerinden birisidir. Bu aracın satışında bazı paketler bulunuyor. Bu paketler araçta bulunan donanımlarını da belirliyor.

2021 çıkışlı Tiguan paketleri şunlardır;

  • Wolkswagen Tiguan Life
  • Wolkswagen Tiguan Elegance
  • Wolkswagen Tiguan R-line

Bu paketler içerisinde olan donanımlara göre fiyatları da değişiyor. Tiguan Alman teknolojisinin en iyi yansıması olarak dikkat çekiyor ve güçlü motor seçenekleri ile göz dolduruyor. Araç yüksek olmasına rağmen yol tutuşu çok iyi bir seviyede ve iç hacim genişliği ile hem şehir içi hem uzun yol sürüşleri için oldukça uygundur.

İzleyin: VW Tiguan Test Sürüşü – Yarım milyon TL’lik kompakt SUV!

Wolkswagen Tiguan Life

Tiguen modelinin başlangıç paketi olan Life birçok standart özelliği ile dikkat çekiyor. Bu modelde tek motor seçeneği mevcuttur. 110 PS gücünde 1.5 TSI motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Life modeli bu motoru benzinli ve önden çekişlidir. Şanzıman seçeneği olarak manuel veya DSG otomatik olarak iki farklı seçeneğe sahiptir.

Tiguan Life 17 jant alüminyum lastiklere sahiptir. Bu lastiklerin yere temas eden kısmı da geniş olduğu için yol tutuşuna ce fren mesafesine olumlu bir etki yapıyor. Uzaktan kunda ile merkezi kilit, ön ve arka park sensörü, deri direksiyon ve kumaş döşeme koltuklar Tiguan Life modelinin standart özellikleri içinde yer alıyor. Ayrıca yol bilgisayarı, hız limitleme ve hız sabitleyici özellikleri bulunan Tiguan 2021 fiyat listesi içinden Life anahtar teslim fiyatı 470.300 Türk Lirasıdır.

Tiguan 2021 fiyat listesi

Tiguan 2021 fiyat listesi

Wolkswagen Tiguan Elegance

Wolkswagen firması Tiguan modelinde Elegance paketi içerisinde dizel ve benzinli motor seçeneği sunuyor. 1.5 TSI benzinli motor ve 2.0 TDI SCR dizel motor seçenekleri bulunuyor. Şanzıman olarak DSG veya düz vites kullanılan modelde 18 jant lastik seçeneği de bulunuyor. Jantları alüminyum alaşımlıdır. Elegance paketinde aracın üstünde bulunan gümüş tavan rayları da mevcuttur. Araç virajları dönerken farlar da dönmeye başlıyor ve yolun daha kontrollü olmasını sağlıyor.

İLGİLİ MAKALE  Ev, araba, arsa üçlüsünde hangisi mantıklı? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yatırım araçlarına dair uyardı

Bunun için viraj aydınlatma sistemini Elegance modelinde kullanıyorlar. Tiguan açılır kapanır cam tavan ve park asistanı özelliğini Life paketine dahil etmezken Elegance paketinde standart olarak kullanıyor. Anahtarsız çalıştırma, geri görüş kamerası, ısıtmalı ön cam, iç aydınlatma paketi, ön koltuk ısıtma ve döşeme koltuklar Elegance paketinin diğer özellikleri arasında yer alıyor. Elegance modelinin 1.5 benzinli ve otomatik şanzıman seçeneği 525.900 TL, 2.0 dizel ve otomatik şanzıman seçeneği ise 783.800 TL’den alıcı buluyor.

Tiguan 2021 fiyat listesi

Tiguan 2021 fiyat listesi

Wolkswagen Tiguan R-line

Tiguan R-line modelinde Elegance modelinde olduğu gibi 1.5 TSI benzinli motor ve 2.0 TDI SCR dizel motor seçeneklerini sunuyor. 19 jant lastik ile piyasa sürülen bu modelde aracın gövde renginden oluşan arka spoyler ve Radyatör ızgarası üzerinde R-line logosu bulunuyor. Anahtarsız giriş, çıkış ve çalıştırma ile park asistanı bu pakette bulunuyor.

Yine geri görüş kamerası ve park asistanı ile paslanmaz çelik pedallar R-line paketi içinde yer alıyor. Tiguan R-line paketine özel olarak bulundurduğu özelliklerden biri de R-line logolu ön koltuklardır. Tiguan modelinin en dolu paketi olan R-line başlangıç fiyatı 560.700 Türk lirasıdır. Bu fiyat ile 1.5 benzinli ve otomatik şanzıman seçeneği sunuluyor. 2.0 dizel motor seçeneği ise 838.400 Türk Lirasından satışa sunuluyor.

Wolkswagen Tiguan Opsiyonları

Wolkswagen Tiguan modelinin hangi modelini alırsanız alın saf beyaz renk seçeneği sunuluyor. Bu seçenekten farklı bir renk almak isterseniz 3.780 TL ödemeniz gerekiyor. Oryx beyazını tercih ederseniz 8.290 TL fark istiyorlar. Ayrıca jantların daha güzel görünmesini istiyorsanız veya jant ebatlarını yükseltmek istiyorsanız 4.540 TL ile daha ilgi çekici 20 jant lastiklere ulaşabilirsiniz. Bunların yanında spor paketi de 4.170 TL, ses paketi 7.960 TL ile faturalandırılıyor. Bunların dışında USB girişi için 940 TL ödeme yapmanız gerekiyor.