Dünya genelinde onlarca farklı otomotiv şirketi aktif bir şekilde araba üretimi yaparak satışa sunuyor. Bu firmaların tamamına yakını da ülkemizde satışlarını gerçekleştiriyor. Wolkswagen otomotiv grubu da bu firmalardan biridir. Ülkemizde Wolkswagen, Skoda, Audi ve Seat gibi markaları ile faaliyet gösteriyor. Wolkswagen grubu bu dört marka ile yüz binlerce farklı araç satışını gerçekleştiriyor. Farklı sekmenlerde satışa sunduğu araçlarla otomotiv sektöründe büyük bir pazara sahiptir.

Skoda Süperb Motor Seçenekleri

Skoda markasının farklı modellerde araçları bulunuyor, fakat bu araçların içerisinde en fazla dikkat çeken aracı Süperb modelidir. Süperb iç hacmi oldukça geniş ve konfor açısından üst düzey bir araçtır. Ses yalıtımı ve motor performansı oldukça iyidir. Süperb iki farklı motor seçeneği ile piyasaya sürülüyor. Bunlardan biri 1.5 TSI benzinli motor seçeneğidir. Bu motor 150 PS güç üretiyor. Süperb 200 PS gücünde 2.0 TDI dizel motor seçeneğine de sahiptir.

Skoda Superb Arka Görünüm

Skoda Superb Arka Görünüm

Skoda Süperb Paket Seçenekleri

Skoda Süperb farklı paket seçenekleri ile üretiliyor ve satışa sunuluyor. Bu paketler farklı özelliklere sahiptir ve fiyatlarında da farklılık gösterir. Skoda Süperb Comford Plus, Elite, Premium, Prestige, Klement Crystal ve Sportline paketleridir.

Skoda Süperb Comford Plus

Comford Plus paketi Skoda Süper’nin başlangıç paketidir. Bu pakette 1.5 TSI 150 PS gücündeki benzinli motor seçeneği bulunuyor. Skoda bu pakette LED ön ve arka far, dönüş özelliğine sahip sis farları, katlanabilir yan aynalar, 16 jant lastik ebadı ve gündüz sürüş aydınlatma özellikleri sunuyor. Ayrıca dokunmatik multimedya, smartlink, anahtarsız çalıştırma, yükseklik ayarlı sürücü ve yan yolcu koltuğu gibi iç tasarım özellikleri de bulunuyor.

Skoda Superb Yan Görünüm

Skoda Superb Yan Görünüm

Skoda Süperb Elite

Skoda Süperb Elite paketi Comford Plus paketi gibi 1.5 TSI 150 PS gücündeki benzinli motor seçeneği ile satılıyor. Bu pakette Comford Plus paketindeki özellikler bulunuyor. Pakete ek olarak 17 jant lastik ebatı, ön ve arka park sensörleri, krom ön ızgara, yan camlar için krom çerçeve ve ısıtmalı katlamabilir yan aynalar bulunuyor. Yine elektronik klima ve anahtarsız çalıştırma seçenekleri de bu pakette mevcuttur.

Skoda Süperb Premium

Premium paketinde Skoda markası önceki paket olan elite ile aynı dış tasarıma sahiptir. Katlanabilir yan aynalar yine ısıtmalı farklı olarak hafıza özelliği ekleniyor. Aydınlatma özellikleri aynı ve anahtarsız çalıştırmaya ek olarak anahtarsız kapı kilitleme ve açma özelliği de bulunuyor. Sürücü ve yolcu koltukları elektrikli, on farklı renge sahip LED destekli iç aydınlatma özelliğini de bu pakette kullanıyor.

Skoda Superb İç Tasarım

Skoda Superb İç Tasarım

Skoda Süperb Prestige

Skoda firması Süperb Prestige paketinde 18 jant lastik ebatına geçiyor. Ön ve arka sensörler görsellerle destekleniyor. Süperb kapı eşiği, deri döşeme, dijital gösterge ve ön kapılara LED aydınlatma özellikleri ek olarak ekleniyor. Sürücü ve yolcu ön koltuklara yükseklik ve bel desteğinin dışında ısıtma özelliği de koyuluyor. Bu özellikler eklenirken bir önceki paket olan Prestige paketinin özellikleri de korunuyor.

Skoda Süperb Klement Crystal

Skoda Süperb Klement Crystal paketi Süperb’nin en dolu paketidir. Bu pakette ön ve arka far grubu daha özelliklidir ve otomatik park asistanı bulunuyor. Bu asistan sayesinde sürücü zorlanmadan istediği yere aracını park edebiliyor. Klement Crystal paketinde sürücü uyku paketi, ön ve arka koltuklarda ısıtma özelliği ve elektronik klima üç bölgeli olarak dikkat çekiyor. DSG otomatik şanzıman direksiyondan kontrol etme özelliği, hız sabitleme Süperb logolu deri döşeme ve sunroof paketin diğer özeliklerinden bazılarıdır.

Skoda Superb Güvenlik

Skoda Superb Güvenlik

Skoda Süperb Sportline

Skoda markası Sporline paketine Klement Crystal paketi üzerine birkaç özellik ekleyerek ulaştı. Bu paketteki araçlar daha sportif bir görünüşe sahiptir. Araç daha makyajlı, hafızalı ön koltuklar ve hız sabitleme özelliklerine sahiptir.

Skoda Süperb Ek Özellikleri

Skoda Süperb satışında ek olarak mekanik renk seçeneği sunuyor. Bu seçenek alıcıya 3.500 TL maliyetindedir. Açılabilir cam tavan 16.500 TL, exclusive renk seçenekleri de 6.500 TL ile ücretlendiriliyor.

Skoda Superb Kadran

Skoda Superb Kadran

Skoda Süperb Satış Fiyatları

Skoda Süperb anahtar teslim fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • Comfort plus DSG 1.5 TSI 398.200 TL
  • Elit DSG 1.5 TSI 408.500 TL
  • Premium DSG 1.5 TSI 463.400 TL
  • Prestige DSG 1.5 TSI 498.000 TL
  • Sporline DSG 1.5 TSI 549.200 TL
  • Klement Crystal DSG 2.0 TDI 913.000 TL
  • Prestige DSG 1.5 TSI 498.000 TL

Bu fiyatlara ÖTV ve KDV dahildir. Fiyatlar bayilerin fiyat politikalarına göre küçük de olsa esneme payına sahiptir.

Skoda Superb Fiyat Listesi

Skoda Superb Fiyat Listesi