Ülkemizin en çok sevilen hatchbag otomobillerinden olan Seat Leon, yeni fiyatları ile ilgileri üzerine toplamakta. Özellikle gençlerin oldukça sevdiği Seat Leon, sunduğu özellikler ve fiyatlar ile otomobil satın almak isteyenlerin ilk baktığı hatchbag otomobillerden biri oluyor. Bu yazımızda sizlere Sea Leon’un özelliklerinden ve fiyatlarından bahsettik.

Seat Leon’un özellikleri nedir?

Dış tasarımına bakacak olursak, Seat Leon oldukça sportif bir gövde tasarımına sahip. Bununla beraber Ful Led farları sayesinde ışık konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Ayrıca bu farlar projektör tasarıma sahip olduğu için önünüzdeki ve karşıdan gelen diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmıyor. Ayrıca Seat, daha cüretkar davranarak selefine göre Leon’un boyutlarını biraz daha büyüttü. Bu sayede de kalabalık bir şekilde de seyahat edebiliyorsunuz. Bütün bunlara ek olarak 18 ve 16 inç seçenekleri ile alüminyum alaşım jantlar ile sportif görünümünü korumaya devam ediyor. Yeni Seat el yazısı ile arka tarafta da güzel bir görünüm yakalanmış durumda.

İç tasarıma bakacak olursak, tamimiyle sürücü odaklı bir kabin yapılmış olduğunu farkedeceksiniz. İç mekanda ilk dikkat çeken detay ise Led Ambiyans ışıkları. Bu ışıkları ise istediğiniz şekilde düzenleyebiliyor ve modunuza uygun hale getirebiliyorsunuz. Bu ışıkların kontrolünü ise Seat Leon’da bulunan bilgi ve eğlence sistemi üzerinden yapmaktasınız. Seat Leon’da bulunan bilgi ve eğlence sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sağlamaktadır. Bu sayede de akıllı telefonlarınızın içeriklerine oldukça kolay bir şekilde erişebiliyor ve yolculuklarınızı daha keyifli hale getirebiliyorsunuz. Bununla beraber dijital gösterge paneline sahip olan Seat Leon’un bu gösterge paneli, araç ile ilgili her bilgiyi size kolayca veriyor. Ayrıca Seat Leon’da bulunan dijital göster panelini çok kolay bir şekilde kendinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz.

Artık yeni nesil otomobillerde gördüğümüz e-Call sistemi, Seat Leon’da da mevcut durumda. Bu sayede herhangi bir kaza durumdunda Seat Leon, sizin yerinize güvenlik güçlerine ve acil yardım ekiplerine haber vermektedir. Ayrıca takılı emniyet kemeri sayısını da acil yardım ekiplerine ileten bu sistem, araçta kaç kişi olduğunuzu gelecek olan ekiplere iletmektedir. Diğer güvenlik önlemlerinden biri ise kör nokta uyarı sistemi. Bu uyarı sistemi sayesinde de aracın kör noktasında bulunan nesne ve diğer şeyleri algılayarak sizi uyarıyor. Bu sayede de olabilecek ufak çaplı veya daha büyük kazalar bir bakıma önlenmiş oluyor. Ayrıca yarı otonom sürüş desteği sayesinde de gaz, fren ve direksiyon kontrollerini kontrol eden Seat Leon, elleriniz direksiyon simidinde olmadığında da sizi uyarmaktadır. Sürücü ve yolcu ön, yan ve perde hava yastıklarına ek olarak, ön orta bölümde merkezi hava yastığı ile Euro NCAP’tan 5 yıldızlı üstün güvenlik sağlayan Seat Leon kazalarda en az yara almanızı sağlayacak bir sistem geliştirmiş gibi görünüyor. Bütün bunlar ile birlikte şerit takip asistanı bulunan Seat Leon, sizi güvenli bir şekilde şeritte tutar ve gerekli durumlarda sizi uyarır. Ayrıca sürücü gösterge panelinde şeridin neresinde olduğunuzu gösteren bir ekran da göreceksiniz.

İLGİLİ MAKALE  Seat Ibiza'dan görülmemiş kampanya. Sıfır km araba fiyatları

Seat Leon fiyatları ne kadar?

  • 2022 Seat Leon 1.0 TSI 110 HP Style Manuel Vites: 539.000 Türk lirası
  • 2022 Seat Leon 1.0 eTSI 110 HP DSG Style Plus Otomatik Vites: 539.000 Türk lirası
  • 2022 Seat Leon 1.5 TSI ACT 130 HP FR Manuel Vites: 539.000 Türk lirası
  • 2022 Seat Leon 1.5 eTSI ACT 150 HP DSG Xcellence Otomatik Vites: 625.000 Türk lirası
  • 2022 Seat Leon 1.5 eTSI ACT 150 HP DSG FR Otomatik Vites: 625.000 Türk lirası