Opel markası, ülkemizde en çok tercih edilen otomobil firmalarından biridir. Opel’in üst segment otomobillerinden olan Insignia modeli ise oldukça ilgi çekmekte. Bu yazımızda sizlere Opel Insigna’nın özelliklerinden ve fiyatlarından bahsettik.

Opel Insignia’nın tasarım özellikleri nedir?

Dış tasarımı oldukça şık duran 2022 model Insignia, bu dış tasarımı ise bütün yolu aydınlatan Led farlar ile süslemiş. Bu sayede karanlık yollarınızı kolayca aydınlatabiliyorsunuz. Bununla beraber Opel Insignia’nın 2 farklı jant seçeneği bulunuyor. Bu jantlar alaşımdan yapılmakta olup 17 inç ile 20 inçlik seçenekleri mevcut. jantların şık duruşu ise bu otomobile oldukça şık bir görünüm kazandırmakta.

Opel Insignia’nın iç tasarımına bakacak olursak, ön panelde artık her yeni nesil arabada olduğu gibi bizi bir adet bilgi ve eğlence sistemi karşılamakta. Bu bilgi eğlence sistemi içerisinde navigasyon bulunmakta olup, Android Auto ve Apple CarPlay desteği sunmakta. Bu sayede akıllı telefonlarınızdaki içeriklere çok kolay bir şekilde erişebileceksiniz. Ayrıca bu araçta müzik dinlemek oldukça eğlenceli olacak. Çünkü Opel Insignia’nın ses sistemini BOSE üstlendi. Aracın 8 farklı noktasında gelişmiş hoparlör yerleştiren BOSE, stereo sesi sonuna kadar vermekte.

Opel, Insignia modelinde tamamiyle kullanıcının konforunu düşünmektedir. Kablosuz şarj bölümü bulunan Opel Insignia’nın geniş iç hacmi ile, uzun yolculuklarınızda herhangi bir rahatsızlık yaşamayacaksınız. Ayrıca ısıtmalı koltuklar ve ısıtmalı deri direksiyon simidi ile soğuk kış günlerinde üşümeniz engellenmekte. Ayrıca bu araçta ergonomik ARG koltuklar bulunmaktadır. Bu koltuklar ortopedik olup, uzun saatler araç kullansanız bile sırtınız ağrımayacak.

Opel Insignia’nın güvenlik özellikleri nedir?

Opel Insignia’da sizin güvenliğiniz için her şey mevcut desek, yalan söylemiş olmayız. Bu güvenlik önlemlerinden en dikkat çekeni ise yaya tanıma sistemi. Bu sistem, otomobildeki radarlarla çalışıyor ve herhangi bir yayaya çarpma ihtimaline karşı otomatik olan fren yapıyor. Bunun yanında Opel Insignia, sürücüsünün de güvenliği için birçok teknoloji sunuyor. Sürücü güvenliği için en dikkat çeken detay ise arka çapraz uyarı sistemi. Bu sistem geri geri giderken çalışmakta olup, kör noktalarınızdaki nesneleri algılar. Bu sayede güvenle geri geri gidebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  2022 Model Opel Astra satış fiyatları belli oldu - 0 km Astra fiyatları

Şerit konusunda ise oldukça güvenli olan Opel Insignia, şerit ihlali yaptığınızda sizi uyarır. Bu sayede sürüş güvenliğinizi artırır. Aynı zamanda Opel Insignia, önünüzde giden aracın hızını algılar ve sizin ne kadar mesafeden takip etmeniz gerektiğini size bildirir. Bu sayede takip mesafesini rahat bir şekilde ayarlayabilir ve olası kazaların oluşumunu engelleyebilirsiniz. Ayrıca trafik işaretleri algılama sistemi ile Opel Insignia, yolda karşılaştığınız işaretleri size bildirir ve trafik kurallarına uymanız için sizi sesli bir şekilde uyarır.

Yeni Opel Insignia fiyatları ne kadar?

Ülkemizde artan otomobil fiyatları, vatandaşlarımızın sıfır araç almasını zorlaştırmaktadır. Ancak Alman firma Opel, sıfır araç almak isteyenler için kredi desteği sağlamaktadır. Ayrıca bu krediler yüzde 0,99 faiz oranları ile kolay bir şekilde Opel marka bir araç almanızı sağlıyor. Bu kredi ile birlikte çok kolay bir şekilde Opel Insignia alabilirsiniz. Bu kredi desteğinden yararlanabilmek için buraya tıklayarak, Opel’in internet sitesinden bu destek hakkındaki detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Opel Insginia modelinin 2 farklı donanım paketi bulunmaktadır. Bu donanım paketlerine uygun bir fiyat farkları vardır. Bunlarla beraber opsiyon olarak ekleyebileceğiniz 2 farklı seçenek de bulunuyor. Bu seçenekler şu şekilde sıralanabilir:

  • Metalik renk: 6.000 Türk Lirası
  • Sunroof: 15.000 türk lirası

Opel Insignia’nın fiyat seçenekleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • 1.5 122 HP DİZEL Elagance: 779.900 Türk lirası
  • AT8 Exclusive: 873.900 Türk lirası