Son zamanlarda çıkan en çevreci motora sahip olan Fiat Panda Cross 4×4’ün fiyatı birçok insan tarafından oldukça merak ediliyor. Eğer siz de bu insanlardan biriyseniz fiat panda 4×4 fiyat bilgisi alabileceğiniz, arabanın özelliklerini öğrenebileceğiniz bu yazıyı okumanızda fayda var.

2021 Fiat Panda

Fiat Panda Cross 4×4 Otomobilin Özellikleri Nelerdir?

Toplamda altı adet hava yastığı bulunan ve Fiat’ın en çok beğenilen modellerinden biri olan Panda Cross 4×4, şehir içinde kullanım kolaylığı sağlamak için tasarlanmış bir otomobildir. Ayrıca çevik SUV karakterine sahip olan bu otomobilin çekiş gücünü ve rampadan yukarıya doğru çıkarken ortaya koyduğu performansı gösteren tork gücü ise yüz kırk altı olarak belirlenmiştir.

Daha önce çıkan modellerine kıyasla çok daha yüksek bir yapıya ve geniş bir gövde çapına sahip olan Panda Cross 4×4’ün içerisinde bulunan motoru korumak amacıyla eklenmiş olan bir çelik paneli de bulunuyor. Panda Cross 4×4’in tasarımında panda ibaresini sıkça göreceğinizden bahsetmekte fayda var. Araba modelinin sahip olduğu isim gereğince arabanın bagaj kısmında belirgin bir şekilde panda yazısı bulunuyor. Ayrıca kapılarda yoğun ama küçük bir panda yazısının dağıtıldığını da görmek mümkün.

Fiat Panda 4x4 Fiyat

Fiat Panda 4×4 Fiyat

Fiat Panda Cross 4×4’te Bulunan Sürüş Modları Nelerdir?

Fiat Panda Cross 4×4, sahip olduğu elektronik kilitli diferansiyel sayesinde istediğiniz yol koşuluna uyum sağlayabilecek üç farklı sürüş moduna sahiptir.

Bu sürüş modları kısa açıklamalarla şu şekilde sıralanabilir:

 • Normal sürüş modunda arabanın çekiş gücü, yol yüzeyinin durumuna göre, ön ve arka akslar arasında otomatik olarak dağıtılması için planlanmıştır.
 • Fiat Panda Cross 4×4’ün imza sistemi olan 4×4 Çekiş Sistemi, arabanın bir diğer önemli özelliği olan elektronik kilitli diferansiyele bağlıdır. Otomobilde bulunan diferansiyel sayesinde motorun sahip olduğu tork, dört tekerlek arasında yol tutuşunun en yüksek olduğu tekerleklere dağıtılıyor.
 • Fiat Panda Cross 4×4’ün iniş hızı yokuş iniş desteği sayesinde yokuştan aşağıya doğru olan dike yakın inişlerde kolay bir şekilde kontrol edilebiliyor. Ayrıca bu araç, kaygan yolun bulunduğu durumlarda bile aracın hızını kontrol edebilen otomatik bir fren sistemine de sahiptir.
 • Sadece özellikleriyle değil, sürüş modlarıyla da öne çıkan bu araç seyahatinizi güvenli ve kolay bir şekilde yapabilmeniz adına tasarlanmıştır.

İzleyin: 2021 Fiat Panda Cross’u Detaylı İnceleyelim

Fiat Panda Cross 4×4’ün Ağırlığı ve Hacmi Ne Kadardır?

Şehir içinde kullanılmak adına tasarlanan bir araç olsa da yüksek arazi kabiliyetine de sahip olan Fiat Panda Cross 4×4, yaklaşık olarak bin kilogram kadar bir ağırlığa sahiptir. Diğer araçlarla kıyaslandığında hafif kaçan bu ağırlığı sayesinde arazide de büyük başarılara sahip olan bu aracın bagajı ne yazık ki pek de büyük değil. Toplamda iki yüz yirmi beş litrelik bir bagaj hacmine sahip olan Panda Cross 4×4’ün arka koltukları öne doğru yatırıldığında bagajının hacmi sekiz yüz yetmiş litreye kadar çıkabiliyor.

Fiat Panda 2021

Fiat Panda 2021

Panda Cross 4×4’ün Arka Koltuk Tasarımı Nasıldır?

Son çıkan arabalarla arka camların ufak bir tuş yardımıyla açılıp kapandığını görmüş olsanız da bu durum Panda Cross 4×4 için geçerli değil. Panda Cross 4×4’te yer alan arka camlar eski arabalarda olduğu gibi kolların manuel olarak döndürülmesiyle açılıyor.

Ortalama bir büyüklüğe sahip olan arka kısım, her ne kadar kafa mesafesi için yüksek ve yeterli olsa da uzun yolculuklarda yetersiz kalabiliyor. Ayrıca arka kısımda arka koltukta seyahat eden yolcular için üç adet bardaklık bölümü de bulunuyor.

Panda Cross 4×4’ün Ön Koltuk Tasarımı Nasıldır?

Panda Cross 4×4’ün ön koltuk tasarımda dikkat çeken ilk şey arabanın ön kapılarının içerisinde su şişesi, gözlük, şarj kablosu gibi materyallerin kolayca sığabileceği bir gözün bulunmasıdır.

Şoför koltuğunun yanında bulunan yolcu koltuğunun hemen önünde yer alan göz ise oyuk şeklinde tasarlandığı için içerisine koyulan eşyaların düşme riski söz konusu değil. Araçta bulunan torpido gözü de oldukça derin tasarlandığından arabanın ön kısmının geniş olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.

Arka kısımdaki camların aksine otomatik olarak indirilebilen ön kısımda yer alan camlar, sadece şoför için otomatik olarak kapanma özelliğine sahip. Şoförün konforunu ön planda tutan bir tasarıma sahip olan Fiat Panda Cross 4×4’te yer alan sürücü koltuğunun yüksekliği de şoförün isteğine göre ayarlanabiliyor.

Fiat Panda Cross 4×4’te Yer Alan You Connect Ne İşe Yarıyor?

Fiat Panda Cross 4×4’te klimanın üzerinde yer alan telefon tutucunun en büyük sebebi otomobilin “panda you connect” özelliğinin bulunmasıdır. Telefon tutucunun hemen yanında bulunan USB girişi ile de telefonunuzu otomobilinize bağlamanız mümkündür. Telefonu bağladığınız anda önünüze gelen ekrandan mobile seçeneğini seçtiğiniz takdirde telefonunuz üzerinden radyo ve ses ayarlamalarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ayrıca Waze üzerinden navigasyon kullanmanız da mümkündür. Fiat Panda Cross 4×4’e ait olan “panda you connect” özelliği ile de otomobilinizin yerini rahatlıkla bulabilir, otomobiliniz servis bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca otomobiliniz üzerinden acil durum araması yapabilir, Spotify’a bağlanarak oynatma listelerinizi çalıştırabilir ve arabanızdaki otomatik klima özelliğini aktive edebilirsiniz.

Fiat Panda Cross 4×4’ün Motor Özellikleri Nelerdir?

Fiat Panda Cross 4×4’ün iki silindire sahip olan ve seksen beş kilogram ağırlığa sahip olan motoru, en az yakıt harcayan, en çevreci motor ve yılın en iyi motor tasarımı ödüllerine sahip oldu. Hafif arazi koşulları ile de rahatlıkla başa çıkabiliyor. Ayrıca bu aracın ön ile arka tampon tasarımı ve tavanda yer alan yayları, aracın şehir için üretilmiş sportif çok amaçlı araç olduğunu gösteriyor.

Seyredin: Fiat Panda Cross 2021 4×2 1.2 İnceleme / EN UCUZ ARAÇ BU MU?

Fiat Panda Cross 4×4’ün Fiyatı Ne Kadardır?

Şu an itibariyle yüz doksan dört bin dokuz yüz Türk Lirası olan bu aracın fiyatı plus paketi ile değişebiliyor.

139.000 TL, 2020 model Fiat Panda Urban 1.2 Fire 69 HP versiyonu için tavsiye edilen kampanyalı satış fiyatıdır. 2020 model Fiat Panda Cross 4×4 0.9 Twin-Air 85 Hp versiyonu için tavsiye edilen kampanyalı satış fiyatı 194.100 TL’dir. 2020 model yılı araçlar stoklarla sınırlıdır. Kampanya 02.07.2021-02.08.2021 tarihleri arasında geçerlidir.

Fiat Panda 139.000 TL’den başlayan fiyatlarla

Fiat Panda Cross 4×4’ün Plus Paketinin Özellikleri Nelerdir?

Genel itibariyle tasarım konusunda geliştirmeler yapılması için satın alınan bu paketin temel özellikleri şu şekilde listelenebilir:

 • Krom görünümüne sahip olan ön ile arka tampon
 • Krom görünümündeki yan süs çıtaları ve tavanda bulunan yaylar
 • Ön tampona yerleştirilen kırmızı çeki halkaları
 • Gövdenin renginde olan ayna kapakları
 • On beş inç büyüklüğünde alüminyum alaşımlı jantlar
 • Kahverengi ve gri tonlarına sahip olan yeni iç döşeme
 • Direksiyon simidinde ve gösterge panelinde plus paketine uyum sağlayacak krom detaylar

Daha şık ve kişisel bir görünüm için tercih edebileceğiniz Fiat Panda Cross 4×4’ün Plus paketinin fiyatının normal fiyattan daha pahalı olacağını unutmamalısınız.

Fiat Panda 4x4 Fiyat

Fiat Panda 4×4 Fiyat

Fiat Panda Cross 4×4 Ne Kadar Akaryakıt Harcıyor?

Sağlam bir motor gücüne ve torka sahip olan Fiat Panda Cross 4×4, çevreci ve az akaryakıt kullanan motoru ile öne çıkıyor. Şehir içi kullanımlarda sadece 5,8 litreye kadar çıkan kullanımı, söz konusu şehirler arası yolculuk olduğunda daha da düşüyor.

Şehirler arası yolculukta 4,5 litre akaryakıt kullanan bu otomobil kullanım esnasında ortalama olarak 4,9 litre benzin harcıyor. Fiat Panda Cross 4×4, benzin konusunda oldukça az bir kullanım oranına sahip olduğundan hem çevreye dikkat etmek hem de bütçenizi korumak için tercih edebileceğiniz en güzel otomobillerdendir.