Otomotiv sektörünün lider isimlerinden olan Opel, geçtiğimiz aylarda tanıttığı 2022 model Astra’nın fiyatlarını açıkladı. Bu yıl ilk kez benzinli ve dizel motor dışında Astra, hibrit motor seçeneğiyle satışa sunulcak. İç tasarımında devrim niteliğinde güncelleştirmeler yapan Opel, sınıfının en dikkat çekici teknolojileriyle donattığı yeni Astra fazlasıyla yakışıklı bir görünüme sahip oldu. Bu yazımızda 2022 model Opel Astra’nın özellikleri nedir? Yeni Opel Astra’nın fiyatları nasıl olacak? Opel Astra’nın fiyatları nedir? Sorularını cevaplayacağız.

2022 model Opel Astra’nın motor gücü nedir?

Yeni Astra’ların baz modelinde 1,2 litre boyutlarına sahip benzinli motor bulunuyor. 108 hp ve 128 hp olarak iki farklı seçenekte satışa sunulcak olan yeni Astra’nın dizel seçeneğinde ise 128 hp’lik bir motor ünitesi görev yapacak.

2022 model Opel Astra’nın elektrikli seçeneğinde, 1,6’lık benzinli ünite ile birlikte görev yapacak olan plug-in hibrit ünite yer almakta. Toplamda 178 hp’lik güç üretecek olan bu motorun ikinci bir seçeneği ise 222 hp’lik güce kadar çıkabilecek. Yeni model Astra’nın yakıt tüketimine dair bir bilgi henüz bulunmamakta.

2022 model Opel Astra

2022 model Opel Astra

2022 model Astra’nın benzinli ve dizel motorlu seçeneklerinde 6 ileri manuel şanzıman bulunacakken, hibrit motor seçeneklerinde 8 ileri otomatik şanzıman yer almakta. Ayrıca aracın elektrikli versiyonun 12,4 kwh’lik bataryası sayesinde yeni model Opel Astra, 50 km’ye kadar sürüş sağlamakta.

2022 model Astra’nın tasarımı nasıl olacak?

Aracın kaput tasarımı bazı sürücülere Camaro’yu anımsatsa da farlarda kullanılan matrix led teknolojisi, meraklısının içini ısıttı. Bu farlar 84 ışık diyot yayabiliyor. Yeni Astra’nın dış tasarımında kullanılan C sütunu ve minik sis farları da gözleri kendisine çevirtiyor.

2022 model Opel Astra

2022 model Opel Astra, matrix far detayı.

Kabin tasarımında ise yeni panelleri dikkat çekmekte. 10 inçlik olan gösterge paneli ve yanında bulunan 10 inçlik bilgi-eğlence sistemi, kabine girenlere geleceğe ışınlanmış hissi vermekte. 2022 model Opel Astra’nın paneli tamamiyle dijital bir sürücü paneli olmakla birlikte dahili bir navigasyon sistemi bulunmakta. Bu navigasyon sistemi aracı sürekli uyduyla bağlantıda tutuyor. Ayrıca panele, telefonunuzun bluetooth özelliğiyle bağlanabilirsiniz. Kablosuz şarj desteği olan bir telefona sahip kişiler oldukça şanslı. Çünkü bu panelde telefonunuzu kablosuz bir şekilde şarj edebiliyorsunuz. Bunun yanında bağımsız terapist ve doktorların tasarımını yaptığı deri koltuklar, oldukça ergonomik ve rahat bir yapıya sahip. Bu koltukların tamamı deriden oluşmakta ve koltuk ısıtıcı sistemiyle donatıldı.

2022 model Opel Astra, direksiyon ve panel fotoğrafı.

Güvenlik konusunda da oldukça gelişmiş olan 2022 model Opel Astra, 360 derecelik bir kameraya sahip. Bu sayede aracınızı park ederken daha dikkatli olabiliyorsunuz. Bunun yanında head-up gösterge ekranına sahip araç, yolda navigasyona bakmanız gerektiğinde size maksimum güvenlik sunuyor.

İLGİLİ MAKALE  Uçaklarda olan kara kutu otomobillere de geliyor! Sürücülere büyük kısıtlamalar yapılacak

2022 model Opel Astra’nın fiyatları nasıl olacak?

2022 model Opel Astra, ön siparişlerini ekim ayından beri almakta. Türkiye satışları ise 2022’nin ilk yarısında başlaması planlanıyor.

Opel Astra 2022 fiyat listesi

  • Edition paket: 36.710 €
  • Elegance paket: 39.100 €
  • GS Line paket: 40.330 €
  • Ultimate paket: 44.410 €

Bu fiyatlar Opel Astra hibrit 1.6 turbo motorlu 8 vitesli otomatik şanzıman için geçerlidir.

2022 model Opel Astra fotoğrafları

X