Zeytinyağı cilde nasıl uygulanır? Zeytinyağının cilde faydaları nelerdir? Zeytinyağ cilde uygulanış biçimleri nelerdir? Zeytinyağı ile doğal maskeler nasıl yapılır? Zeytinyağı, cildi yumuşatma, cilde parlaklık kazandırma, ve cildi gençleştiren, beleyen gibi birden fazla özelliği bulunmaktadır.

Zeytinyağı kolay bir şekilde cildinize uygulayarak cildinizi besleyebilir ve güzellik ürünü olarak da kullanımını sağlayabilirsiniz. Bebek gibi bir cilde sahip olmak istiyorsanız siz de zeytinyağı yardım alabilirsiniz. Zeytinyağı yemeklere kullanılabileceği gibi bazı maskeler yaparak cildinize de kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Zeytinyağının cilde uygulanış biçimleri şunlardır:

  • Zeytinyağı ile yüz toniği yapabilirsiniz.
  • Zeytinyağı ile nemlendirici serum yapabilirsiniz.
  • Zeytinyağı ile göz kremi yapabilirsiniz.
  • Zeytinyağını makyaj temizlemek için kullanabilirsiniz.
  • Zeytinyağ ile cilt maskesi yapabilirsiniz.

Bu yöntemlerden istediğiniz kullanarak kolay bir şekilde evde zeytinyağ maskesi yapabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı İle Yüz Toniği

Yarım çay bardağı kadar zeytinyağı, çeyrek çay bardağı kadar sirke ve suyu bir kaba koyarak iyice karıştırın. Daha sonra uyumadan yaptığınız bu karışımı yüzünüze sürün.

Video: Zeytinyağlı Bakımları Deniyorum | DenemeTahtası

Zeytinyağı Nemlendirici Serum

Gece yatmadan önce yüzünüze bir miktar zeytinyağı sürebilirsiniz. Uyandığınızda ise yüzünüz yumuşacık ve parlak bir görüntüye sahi olacaktır.

Zeytinyağı İle Göz Kremi

Zeytinyağı ile göz altlarınızı besleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız geren ise şu şekildedir; bir miktar zeytinyağı alarak gözlerinizin altında bulunan çizgilere ve göz altlarınıza sürün. Böylece daha yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz. Eğer göz altlarınızda şişlik bulunuyor ise, buzdolabında beklettiğiniz zeytinyağı alarak göz altlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu işlem göz altlarınızda bulunan şişliği azaltacaktır.

Zeytinyağı İle Makyaj Temizleme

Bir miktar zeytinyağı küçük bir kaba koyun. Daha sonra elinizde hazır halde bulunan makyaj temizleme süngeri ile kabın içinden bir miktar zeytinyağı alın ve makyaj olan bölgeye yavaşça uygulayın. Bu sayede yüzünüzde bulunan makyaj doğal ve kolay bir şekilde temizlenecektir.

Zeytinyağı İle Cilt Maskesi Yapımı

Zeytinyağını cildinize uygulayarak kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cilt maskesi için gerekli olan malzemeler ise şunlardır; bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir kaç damla limon suyunu karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze yedirin. 5 -10 dakika kadar bekleyin ve ardından yüzünüzü ılık bir su yardımı ile durulayın.