Fazla kilonuz olduğunda sağlıklı kilo verme diyetleri arayışına giriyorsunuz. Ama diyetler arasında sağlık ile pek bağdaşmayacak diyetler var. Kişiler dikkatli bir araştırma sonucunda en etkili diyetlerden birisi olan limon diyetine ulaşabilirler. Doğal formüller sayesinde hızlı bir şekilde kilo vermek mümkündür.

Fit görünüme kavuşmak isteyen, 5 günde 3 kilo gibi iddialı bir kilo verme sağlamak isteyen kişiler limon diyetini tercih etmektedir. Limon diyeti evde kolay bir şekilde hazırlanan detoks suyu ile kolaylıkla kilo verilmesini sağlar. Ayrıca doğal olan ürünlerin kullanılması da vücudun sağlıklı besinlerle desteklenmesine neden olur. Fit bedenin korunmasından kilo verilme isteğine kadar birçok isteği karşılayan limon diyeti, çok merak edilen diyetler arasında yer almaktadır.

Limon Diyeti Nedir?

Limon güçlü antioksidan özelliklere sahip olan, vücuda fayda sağlayan besinler arasında gösterilmektedir. Limon diyetinde limonun antioksidan özelliklerinden faydalanarak vücuda bir yenilenme sağlanması da mümkündür. Yağ yakımını artıran ve lipoliz süreçlerini hızlandıran bu diyetle vücudun şekle sokulması da mümkündür. Vücudunun değerini bilen, doğal yöntemler tercih eden kişiler limon diyeti ile kolay bir şekilde kilo vermektedirler. Limon diyeti yapacak kişiler limonun asidik özelliği sebebiyle bir doktor kontrolüne gitmeleri önerilir. Özellikle midesi hassas olan, gastrit, reflü gibi sorunları olan kişiler bu diyete başlarken dikkatli olmalıdırlar. Semptomların artması durumunda bu diyeti bırakmaları önerilir.

İzleyin: Ayda 20 Kilo Verdiren Haşlanmış Limon Kürü

Limon Diyeti Nasıl Uygulanır?

Limon diyetinin uygulanmasında izlenecek bir yol haritası söz konusudur.

3 günlük bir beslenme ve destek programı çizecek olursak şunları söylemek mümkündür:

  • 1. gün: Sabah 1 bardak limonlu su için. Meyve ve sebze odaklı bir gün geçirin. Meyve salatası hazırlayın. 8 bardağa kadar limonata içebilirsiniz. Limonatayı şekersiz tercih edin.
  • 2. gün: Kahvaltıda yeşil çay, kepek ekmeği, ceviz yiyin. Her öğünde olduğu gibi sevdiğiniz yeşilliklerden bir buket hazırlayın. Öğlen 2 katı yumurta yiyin. Haşlanmış ıspanak ya da enginar tercih edebilirsiniz. Akşam yemeğinde de 1 küçük bifteğe kadar yiyebilirsiniz. Ancak yeşillik yemeye ve mutlaka salata bulundurmaya özen gösterin.
  • 3. gün: Kahvaltıda sadece meyve tercih edin. Öğlen barbunya yemeği, kabak yemeği ya da türlü gibi yemeklerin bol sulu şekilde hazırlanması ile beslenin. Akşam yemeğinde de öğlen yemeğindeki sebze menüsüne uyun.
İLGİLİ MAKALE  Kalori açığı nasıl hesaplanır ve diyet sürecine etkileri nelerdir? (Kaynak: izlehaber.com)

Diyetin uygulanmasında önemli bir unsur da ara öğünlerdir. Ara öğünlerde 2 taneyi aşmayacak şekilde diyet bisküvisi tercih edilebilir. Bol bol su içilmesi de akıldan çıkarılmaması gereken en önemli şeylerden birisidir. Vücudun temizlenebilmesi adına yeşil besinlerin tüketilmesi konusunda hassas olunmalıdır. Limon diyeti ile istenilen kilolara ya da istenilen fit vücuda erişmek mümkündür. Limon diyeti sayesinde kilo veren birçok kullanıcı söz konusudur.

Bölgesel Yağlanmalara Limon Kürü

Limonun içerisinde yer alan sitrik asit yaş dokularına hücum ederek yağ yıkım sürecini hızlandırmaktadır. Karmaşık bir mekanizma içerisinde olan limon yağ etkileşiminden kişinin kilo vererek çıkması mümkündür. 2 adet limonu ve 4-5 parça taze maydanozu içeren kürde birkaç dal nane kullanılması önerilir. Limonları blenderdan geçirerek karışım hazırlamak, sabah açken bir bardak miktarınca tüketmek önerilir. Ayrıca yatarken 1 kase yoğurt yenmesi, sıcak havalarda yoğurda taze nane eklenmesi önerilir.

Limon Tuzu Kilo Vermede Etkili Midir?

Birçok bitkinin özünde yer alan limon tuzu ekşi bir tada sahiptir. Limon tuzunun bir bardak suda çözülerek alınmasının metabolizma hızını artırdığı ve bu sayede kilo vermede rol sahibi olduğu bilinmektedir. Her durumda denenecek yöntem bir doktor görüşü alındıktan sonra faaliyete geçirilmelidir.