Saç modelleri kişinin yüz şekline uygun seçilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesidir. Yapılan saç modelleri, kişinin yaşını doğrudan ilgilendiren konuların başında gelmektedir. Yüz şekline uygun seçilen saç rengi ve saç modeli kişinin daha genç ve daha canlı görünmesini sağlarken, yanlış bir model dolayısıyla kişi yaşından çok daha olgun bir görünüme kavuşabilir. Esasında bu kişinin tamamıyla tercihine bağlı olan bir durumdur. Yaş ilerleyince görünüşte olan fiziksel değişimler elbette olacaktır. Fakat bu değişimleri, yapacağımız minik hamleler ve minik sihirbazlıklarla yok etmek de mümkündür. Saçınıza yaptığınız ufak ama bir o kadar doğru ve etkili dokunuşlar sizi büyük bir değişime kavuşturmaya yetecektir. Dolayısıyla bu noktada kendinizi ve yüz tipinizi bilmeli ve o doğrultuda bir seçim yapmalısınız. Bizler bugün, güzelliğinize güzellik katacak 6 saç modelini sizler için derledik, bu yüz tiplerine uygun insan bu saç modellerini tercih edebilir ve hala doğru yolu bulamadıysalar onlar için bir kılavuz olabilir. İşte güzelliğinize güzellik katacak 6 saç modeli…

Bu 6 saç modeliyle çok daha güzel görünmek mümkün

İlerleyen yaş faktörü dolayısıyla pek çok insan fiziksel olarak görünüşünde birtakım değişiklikler yapmayı sever. Fakat bu değişiklikleri yaparken doğru davranmak, doğru hamle yapmak bir o kadar da önemlidir. Yaşınızın daha genç görünmesini isterken, yapılan yanlış saç kesimi ya da saç rengi dolayısıyla olduğunuzdan çok daha büyük bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu yanılgıdan kurtulmak istiyorsanız haberimizin detaylarını inceleyebilir ve kendinize en uygun saç modelinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz…

Kısa saç kesimi modeli

Yaş fark etmeksizin hemen hemen her kadına yakışan kısa saç kesimi modeli, daha ince yüzlü ve elmacık kemikleri dolgun olan kadınlara çok daha fazla yakışmaktadır. Bu özelliklere sahipseniz, kısa saç kesimi size çok yakışacak ve belirgin yüz hatlarınızın çok daha keskin olmasını sağlayacaktır. Kısa saç kesimi sayesinde, olduğunuzdan daha canlı ve daha güçlü bir görünüme kavuşabilmeniz mümkün. Kısa saç kesimini yapmaya çekiniyorsanız ilk olarak saçlarını omuz hizasında kestirmekle başlayabilirsiniz. Unutmayın bazı durumlarda alınan riskler çok daha güzel yolları açmaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Dalgalı saçlı kadınlar için saç bakım önerileri

Bob saç kesimi modeli

Bob saç kesimi modeli esasında, diğer saç kesimi modellerine oranla biraz daha risklidir. Saçında doğal olarak bukle ya da kıvırcıklık varsa, bu saç tipine ait olan kadınlar kesinlikle bob saç kesimi modelini denemeliler. Saçların daha yoğun ve çok daha şık durmasını sağlayan bu saç kesimi size daha fresh bir hava katacaktır. İster tüm saçlarınız aynı boyda bir kesim yapın isterseniz de ön saçlarınıza biraz daha katlı kestirin, her iki modelde kıvırcık saçların en sevdiği modellerden olacak.

Kahkül saç kesimi modeli

Hemen hemen her kadının hayatının belli bir döneminde niyetlendiği fakat bir çoğunun vazgeçtiği modellerden bir tanesi olan kahkül, doğru insana oldukça çok yakışmaktadır. Yüzü kalp şeklinde gelen ve alnı biraz daha geniş kadınların tercih etmekten asla korkmaması gereken kahkül, her yaşa uyumluluk sağlayan nadir saç kesim modellerinden bir tanesidir. Kahkül saç kesimini yaptıran pek çok kadın, çevresi tarafından çok daha genç görünüme sahip olduğunu çok kez duyacaktır. Eğer siz de kahkül kesimi arasında gidip geliyorsanız, risk alarak bu modeli denemelisiniz.

Katlı saç kesim modeli

Saçlarınızı hayatınızın her döneminde uzun kullandıysanız ve hayatınızda bir farklılık arıyorsanız, katlı kesim tam size göre. Uzun saçlarınıza hareket katmayı sağlayacak bu kesim sizin daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda saç telleri ince olan kadınların kesinlikle tercih etmesi gereken katlı kesim ile, saçlarınız çok daha yoğun görünecek.

Pıxıe saç kesim modeli

Pıxıe saç kesimi, saçların arka taraflarının oldukça kısa üst taraflarının da daha uzun olduğu bir modeldir. Doğru yüz hatlarına sahip olan kişilere muhteşem yakışan bu saç modelinde, kişinin çene yapısının biraz daha dolgun ve ince yanak yapısına sahip olması gerekmektedir. Bakımı ve şekillendirmesi oldukça kolay olan bu saç kesimini, cesaretine güvenenler deneyebilir.

Lob saç kesim modeli

Lob saç kesim model, bob saç kesim modeliyle tarz olarak aynı olan tek farkının boyutta gizli olduğu modellerdendir. Lob kesim, kısa bir bob kesim ile normal boyutlardaki bir saçın aralığında kalan modellerden bir tanesidir. Lob kesimi yüzü biraz daha geniş, yanaklarda dolgunluğu olan kişilerin kullanması çok daha başarılı sonuçlar doğuracaktır. Yüz hatlarının daha belirgin olmasını sağlayan bu kesimi, hayatınızın bir yerinde mutlaka denemelisiniz.