Detoksları genellikle ödem atmak için kullanırız. Ancak bazı detoks tarifleri yağ yakımınıda hızlandırmaktadır. Çünkü bu tarz detokslar bazal metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu sayede de çok hızlı bir şekilde yağ yakabiliyoruz. Bu yazımızda sizlere çabucak yağ yakan detoks tarifi vereceğiz. Elma sirkesi ile yapacağınız bu detoks sayesinde hızlıca kilolardan kurtulabilir ve fit bir görünüme bürünebilirsiniz. Ebru Şallı’nın yağ yaktıran detoks tarifi için gerekli malzemeler şunlardır:

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 fincan sıcak su

Ebru Şallı’nın detoks tarifi nasıl hazırlanır?

Ebru Şallının bu detoksunu hazırlamak oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle bir fincan bardak sıcak suyun içerisine 2 yemek kaşığı elma sirkesi koyun. Elma sirkesi mükemmel bir ödem attırıcıdır. Bu detoksun da en önemli bileşenlerinden biridir. Daha sonra ise 1 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı kadar toz tarçın ekleyip biraz karıştırın. Ardından da 2 yemek kaşığı kadar da limon suyu dökün ve tekrar karıştırın. İşte detoks suyunuz hazır.

Bu detoksa başlamadan önce, doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü hazırlayacağınız bu detoks suyu, kronik rahatsızlıkları olan kişiler için sakıncalı olabilmektedir. Aynı zamanda bu detokstaki bazı içerikler, bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Ebru Şallı’nın detoks suyunun faydaları nelerdir?

Hazırladığınız bu detoksu her sabah, uyanır uyanmaz için. Bu sayede hem gün içerisinde daha aktif olabilirsiniz. Aynı zamanda her sabah düzenli olarak tüketeceğiniz bu içecek, bir süre sonra bazal metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır ve bu sayede yağ yakma hızınız olabildiğince artacaktır. Bunlarla beraber içerisindeki limon sayesinde de bağışıklık sisteminiz güçlenecektir. Bu sayede soğuk algınlığı gibi birçok hastalığa karşı daha dirençli olacaksınızdır.

Bu detoks tarifinin içeriğindeki neredeyse tüm maddeler, tansiyonu düşürmektedir. Özellikle limon tüketimi, kan basınıcı dengelemektedir. Bu sayede ani k alp krizi ve felç gibi hastalıklara yakalanma olasılığı azalmaktadır.

Bu detoks tarifinin içeriğinde bulunan tarçın ise diyabetle savaşmaktadır. Tarçın şeker hastaları için doğal bir şeker ilacı görevi görmektedir. Çünkü tarçın tüketmek, kan şekeri oranını dengelemektedir. Ayrıca tarçının bir diğer faydası ise vücudun yağ yakımını hızlandırmaktadır. Bu detoks sayesinde kilo vermeniz oldukça kolay bir hale bürünüyor. Çünkü bu detoks suyunun içeriğindeki maddeler, kişiyi tok tutmakta. Bu sayede vücudunuzda kalori açığı oluşturabilirsiniz. Kilo vermenin de en kolay yolu, kalori açığı oluşturmaktır. Bu sayede çok hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.