Yaz sezonu ile birlikte evlilik sezonu da açılmış oldu. Sıcak havaların yanı sıra, hem davet organizasyonları ile hem de kır düğünleri yaparak evlenmek isteyen çiftler için en uygun zaman olan yaz aylarında birçok çift evlilik hazırlıklarına başlıyor. Bu hazırlıkları tamamlamak için ihtiyaç duyulan desteği bulmak adına çiftler bankalardan kredi çekmeyi düşünürken, bir kredi fırsatı ise yeni evlenecek çiftlerin ayağına kadar geliyor.

Yeni evleneceklere kredi müjdesi

Ülkemizde bankacılık hizmeti veren Akbank tarafından başlatılan bu kredi kampanyası sayesinde, yeni evlenecek olan çiftler evlilik hazırlığı sürecinde sorun çekmiyor. Yeni evlenecek çiftlere 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunan Akbank kampanyası ile hem düğününüzü hayallerinizdeki gibi gerçekleştirebilir hem de yeni hayatınıza başlarken sıkıntı yaşamadan ve bu süreçte kötü düşüncelere dalmadan rahatlıkla işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Kampanyadan yararlanmak için Akbank müşterisi olmanız yeterli oluyor. Kredilerde tanımlanan tutarlar ve faiz oranları ise müşteriden müşteriye değişiklik göstermekte.

Alacağınız 3 ay ertelemeli kredi için ödeyeceğini ücretlerin toplam vadeleri ise aldığınız kredi miktarına göre belirleniyor. 50 bin Türk Lirası ve altındaki tutarlar için 36 ay, 50 bin Türk Lirası ve 100 bin Türk Lirası aralığındaki tutarlar için 24 ay ve 100 bin Türk Lirası üzerindeki tutarlar için ise 12 ay şeklinde belirlenen azami vadeler ile ihtiyaç kredinizi aşabilir, evlilik sürecini hem siz hem de eşiniz için daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Kampanyaya nasıl başvurulur?

3 ay ertelemeli ihtiyaç kredi kampanyalarından faydalanma için Akbank müşterisi olmanız yeterli oluyor. Akbank Mobil, Akbank şubeleri ya da telefon hizmetleri ile kampanyaya katılabilirsiniz. Akbank müşterisi olmayan bireyler ise ihtiyaç kredisi kampanyalarından faydalanmak içi Akbank müşterisi olabilir, mevcut kredi puanlarına göre ihtiyaç kredilerinden faydalanma hakkı kazanabilirler.

Kampanya koşul ve detayları

3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi almak için Akbank müşterilerinin bilmesi gereken koşul ve detaylar Akbank resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. İşte Akbank müşterilerinin faydalanabileceği 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi veren Düğün.com kampanyasına ait koşul ve detaylar:

  • Faiz oranları kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri skoru ve benzer nedenlerle müşteri özelinde değişebilmektedir.
  • 3 ay ertelemeli kredilerimize web üzerinden başvurulabilir, Akbank Mobil ve İnternet, Akbank Şubeleri ve 4442525 Müşteri İletişim Merkezi’nden kullanabilirsiniz.
  • Erteleme dahil ihtiyaç kredilerinde azami vade; 50.000 TL ve altındaki tutarlarda 36 ay, 50.000 TL üzeri 100.000 TL ve altındaki tutarlarda 24 ay, 100.000 TL üzerindeki tutarlarda ise 12 aydır. Azami kredi vadesi belirlenirken, mevzuatta belirlenen sınırlamalar doğrultusunda müşterinin varsa mevcut kredilerinin bakiyesi de dikkate alınabileceğinden azami vadeler değişebilecektir. İlk ödeme en fazla 92 gün ertelenebilir. Ödemesiz dönem sonunda ilk ödeme olarak erteleme faizinin tamamı tahsil edilir, normal taksit ödemeleri bir sonraki aydan itibaren başlar.
  • Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının binde 5’i kadar olup, bu tutar üzerinden ayrıca %10 oranında BSMV tahsil edilmektedir.
  • Banka uygun görmediği kredi başvurularını reddetme ve gerekli görülmesi halinde ek bilgi/belge isteme, kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.
  • Akbank müşterileri T.C. vatandaşlık numarası, güncel cep telefonu ve doğum tarihi bilgisi girerek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabileceklerdir. Başvuru sonuçları SMS ile iletilecektir. Akbank müşterisi olmayanların kredi kullanım işlemleri Mobilden müşteri olunarak ya da şubelerimizde tamamlanabilir.
İLGİLİ MAKALE  Norveç'ten dev Bayraktar TB2 adımı! Polonya ve Litvanya'dan sonra Norveç halkından da Ukrayna'ya destek geldi

Nasıl Akbank müşterisi olunur?

Akbank müşterisi olmak ve Akbank müşterilerine özel kampanya ve ayrıcalıklardan faydalanmak isteyen bireyler bu işlemi hem Akbank Mobil aracılığı ile hem de Akbank şubelerine giderek gerçekleştirebilirler. Akbank Mobil üzerinden Akbank müşterisi olmak isteyen bireylerin izlemesi gereken adımlar ise şu şekilde:

  • Akbank Mobil uygulamasını indirin.
  • Uygulama içerisinde yer alan ”Akbank müşterisi olmak istiyorum” butonuna tıklayın.
  • Ardından sizi aktaracağı Müşteri İletişim Merkezi ile kısa bir görüşme gerçekleştirin.