Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, kendi YouTube kanalı aracılığı ile takipçilerine ekonomi hakkında yapmış olduğu tahminlerini aktarıyor. Aynı zamanda dünyada yaşanan ekonomik gelişmeleri yorumlayan İslam Memiş’in gündeminde ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çıkan yüksek enflasyon verileri. Amerika’da enflasyon oranları son 41 yılın zirvesini gördü. Yüzde 9,1 olarak açıklanan enflasyon verilerinden sonra ise bütün piyasanın gözleri, gelecek olan FED açıklamalarında. FED başkanının yapmış olduğu açıklamalara göre, Amerika Birleşik Devletleri, yılın geri kalanında en az 3 defa daha politika faizini arttırmaya gidecek. Tabii ki de durum, piyasadan dolar çekilmesine neden olacak ve doların diğer bütün para birimlerine karşı değerinin artmasına neden olacak.

İslam Memiş’ten uyarı geldi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıları uyardı. Yapmış olduğu uyarıda hackerların savaşının başlayacağının ve yatırımcıların da bu savaştan nasibini almaması için varlıklarını koruması gerektiğini vurguladı. Bunlara ek olarak sosyal medya ve bankacılık uygulaması şifrelerinin yenilenmesi gerektiğinin altını çizen İslam Memiş, “Özellikle vatandaşların şu konuda duyarlı olması gerekiyor. Sosyal medya hesapları, bankacılık uygulamaları ve bütün uygulamalarda mutlaka şifre yenilemeye gidilmeli. Bu yeni şifreleme mümkün olduğunca karışık, zor ve güvenilir olmalı. Bu yüzden tüm sosyal medya hesaplarınızdaki şifrelerinizi yenilemenizi tavsiye ederim.” ifadelerine yer verdi.

Bütün dünyanın gündemi olacak

Hackerların savaşının kapıda olduğunu belirten İslam Memiş, bütün dünyanın bu savaşı konuşacağın belirtti. Dijital bir savaş içerisine yavaş yavaş girdiğimizi vurgulayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Artık dijital hackerların savaşlarına hazırlıklı olun. Bundan sonraki süreçlerde bütün sosyal medya hesaplarında ve televizyonlarda dünya hackerların savaşını konuşacak… Fabrikalara, özel gizli bilgisi olan şirketlere, bankaların sistemlerine büyük bir operasyon yapılacak. Hackerların saldırısı ile korku ve paniği pompalayacaklar. Şu mesajı verecekler: Varlıklarınız güvende değil. Hackerler bankalardan rüşvet alarak bundan vazgeçebilir.” diye konuştu.

Seyredin: Sanal altın ve gümüşümü fizikiye nasıl dönüştürebilirim? İslam Memiş açıkladı

Uyarıları bitmiyor

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasalarda uygulanmakta olan kur tuzağına karşı, yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini dile getirdi. Her zaman için miktarı arttırmanın en doğrusu olduğunu belirten İslam Memiş, emtialar ile ilgili açılmış olan ekranlara değil de piyasalardaki fıyalanmalara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Yıl içindeki veya ay içindeki dalgalanmalar değil, miktar üzerinden emtia artırmanın daha önemli bir karar olduğunu düşünüyorum. Ekranlarda gram altın 960 olarak gösteriyor, hayır şu an 992 lira. Gördüklerinize değil piyasalara inanın. Dolar şu an 17,58 civarında. Kur tuzağına karşı çok uyanık olun.” yorumlarını yaptı.

İLGİLİ MAKALE  Dolar kahini '22 lira' olacak dedi: Selçuk Geçer'den şoke eden enflasyon tahmini

Manipülasyon devam ediyor

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, emtialarda gerçekleşmiş olan düşüşlerin kalıcı olmadığını dile getirdi. Bununla beraber piyasalarda emtialara karşı büyük bir manipülasyonun yapıldığının altını çizen İslam Memiş, Amerika Birleşi Devletleri’ndeki enflasyon verilerinin yüksek gelmesi ile değerli metal ve diğer yatırım araçlarında düşüşlerin meydana geldiğini belirtti. Bunlara ek olarak İslam Memiş, “Amerika’da enflasyon verisi yüzde 9,1 olarak açıklandı. 41 yılın zirvesinde. Enflasyon rakamları yükselmeye devam ettikçe küresel piyasalardaki bozulmalar devam edecek. Uyarılarım vardı. Amerika’daki enflasyon rakamı yüksek gelince ister istemez değerli metallerde, kripto para piyasasında ve borsalarda bir baskılanma söz konusu. Amerika Merkez Bankası FED 75 baz puanlık faiz artırma beklentisini sürdürüyor. Verilerden sonra emtialardaki düşüşler kalıcı değil. Koca bir manipülasyon var, koca bir soygun var. Varlıklarınıza sahip çıkın. Bırakın satmayı artırmaya devam edin. Şu anda küresel piyasalarda soygun piyasayı var. Altın ve gümüş baskılanıyor. Dünya ekonomileri iyi bir yere gitmiyor. Burada önemli olan varlıklarınızı korumak…” sözlerini sarfetti.