Gençlik ve Spor Bakanlığı, personel alımı yapacağını duyurdu. Bu heyecan dolu haberin ardından gözler Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın personel alımı ile ilgili detaylara çevrildi. Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 1017 kişilik personel alımı yapılacağını açıkladı ve detayların resmi gazeteden duyurulacağını belirtti. Pek çok kişi ise başvuru tarihini, başvurunun nasıl yapılacağını ve kadro dağılımlarını merak edip araştırmaya başladı. İşte, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın personel alımı ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır?

Sosyal medya aracılığı ile paylaşılan duyuruda, iş başvurularının İŞKUR ( esube.iskur.gov.tr ) üzerinden yapılması gerektiği belirtildi. Başvurular aynı zamanda hizmet noktalarından ve Alo 170 hattından da yapılabilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kadro pozisyonları neler?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alacaklarını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ne zaman?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden personel alımı yapılacağını duyurdu ve şu sözleri sarf etti:

“GSB ailesini günden güne büyütmeye, güçlendirmeye devam ediyoruz. 1017 sürekli işçi alımı için ilan detayları Resmi Gazete’de yayımlanacak. Başvurular ise 8-12 Ağustos tarihleri arasında İŞKUR üzerinden alınacak. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.”

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura çekimi ne zaman?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılacak. Bunun için gönderilen listede yer alan adayların olacağı kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Kura çekim yeri şu an itibarıyla belli değil ancak yakın zamanda açıklanması bekleniyor. Yer, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter eşliğinde yapılacak. Adaylar diledikleri taktirde kura çekimini izleme hakkına da sahip. Kura çekiminin ardından sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, Gençlik ve Spor Bakanlığın tarafından belirlenecek tarihler içerisinde sözlü sınava girecekler. Sözlü sınav yeri ve tarihleri (www.gsb.gov.tr) sitesinde ilan edilecek.

İLGİLİ MAKALE  12 bin 500 TL maaşla çalışacak işçi aranıyor! ABD Büyükelçiliği eleman alımları

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Personel alımı başvuru şartları henüz belli değil ancak geçen yıl yapılan personel alımı başvuru şartları şu şekildeydi:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

c) 18 yaşını tamamlamış olmak (23.08.2003 ve öncesi doğumlu olmak).

d) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

e) Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.

f) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

g) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

h) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

i) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

j) Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

k) Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

l) Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

m) Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak.

X