Öğrenciler ve ev hanımlar, ek gelir için yöntem aramaktalar. Şu sıralar ise en popüler ek gelir aracı ise evde paketleme işi. Kına, mandal, küpe ve takı gibi birçok farklı ürünün paketlemesini yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz. Ayrıca sadece ev hanımları ve öğrenciler değil emekliler, oturduğu yerden para kazanmak isteyenler ve paraya ihtiyacı olan herkes evde paketleme işi yaparak ek gelir sağlayabilir. Bu yazımızda sizlere, evde paketleme işi veren firmalar ve bu işlere nasıl başvurabileceğiniz hakkında bilgiler verdik.

Evde paketleme işlerine nasıl başvurulur?

Evde paketleme işi yaparak ek gelir sağlamak isteyen kişilerin en merak ettiği konulardan biri, bu işlere nasıl başvurulduğu. Evde paketleme işine başvurmanın en güvenilir yolu ise İŞKUR üzerinden başvurmaktadır. İŞKUR hem güvenli bir iş imkanı sunuyor hem e kazancınızın direkt olarak hesabınıza yatmasını sağlıyor.İŞKUR üzerinden yapılan başvuruların hemen hemen hepsinden geri dönüş alabiliyorsunuz.

İŞKUR üzerinden evde paketleme işine başvurabilmek için öncelikle İŞKUR’un internet sitesinde üyeliğinizin olması gerekiyor. Üyeliğinizi yaparken ise yaşadığınız şehir, yaşınız, mesleğiniz gibi birçok önemli bilgiyi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Daha sonra arama kısmı ile bilikte evde paketleme işlerini görüntüleyebilir ve bu işlerden aklınıza yatan birine başvurabilirsiniz. Direkt olarak İŞKUR’da sıralanmakta olan evde paketleme işlerini görmek istiyorsanız, buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca internet yerine bir İŞKUR başvuru merkezinden de evde paketleme işlerine başvurabilirsiniz. Bunun için ilçenizde bulunan bir İŞKUR iş başvuru merkezine gidin ve bir danışman yardımı ile evde paketleme işlerine başvuru yapın. Bu şekilde kolayca başvuru yapabilir ve evde paketleme işleri ile ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evde paketleme işi ne kadar kazanç sağlıyor?

Evde paketleme işinin ürün yelpazesi oldukça geniş. Davetiye katlamadan takı paketlemeye kadar birçok farklı ürünü paketleme işleri evlere dağıtılıyor Tabii ki de bu paketlere göre işin parası da değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle bütün gün evde oturup bu işi yapan kişiler, 8 bin TL’ye kada ek gelir elde edebiliyor. Ancak kazanacağınız para, yaptığınız işin sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden de kazanacağınız para tamamiyle size bağlı. Eğer çok fazla sayıda ürün paketleyebilirseniz, kazanacağınız ek gelir de bir o kadar fazla olacaktır.

İLGİLİ MAKALE  Evde 'ek iş' paketleme ile ev hanımları, öğrenciler ve işsizlere büyük kazanç! Başvuru ve tüm detaylar

Türkiye’nin mevcut ekonomisi, insanların geçinmelerinde zorluk yaşamlarına neden oluyor. Bu yüzden de insanlar, kolayca ek gelir kazanabilecekleri işlere yöneliyor. İnternette bu konu ile alakalı birçok iş ilanı bulunmaktadır. Ancak güvendiğiniz bir iş bulma sitesi veya İŞKUR üzerinden bu tür işlere başvurmanız, sizlerin güvenliği için daha iyi olacaktır. Çünkü bu sektörün gelişimi, dolandırıcıların ve kötü niyetli insanların ilgisini çekmeye başladı. Güvenilir olmayan yerlerden bu tür işlere başvuru yaptığınızda, sizlerden ürün maliyeti ya da kargo ücreti gibi paralar istenebiliyor. Daha sonra ise bu kişiler birden ortadan kayboluyor ve siz de göndermiş olduğunuz paralar ile ortada kalıyorsunuz. ya da bu tarz insanlar sizlere işlerini yaptırıyor ama hakkınız olan kazancı size göndermeden ortadan kayboluyor. Bu tür sorunları yaşamak istemiyorsanız, başvuracağınız paketleme işlerini iyi bir şekilde araştırın.

Evde paketleme işi nasıl gerçekleştiriliyor?

Evde paketleme işinde işveren firma, size kargo ile sayısılı ürün göndermektedir. Daha sonra ise bu malzemeleri nasıl paketleyeceğiniz ya da hazırlayacağınız hakkında size detaylı bir bilgi verilir. Siz de verilen bu bilgilere göre paketleme ya da hazırlama işlerini tamamlarsınız. En sonunda da paketleri hazırladığınızda, tekrardan kargo yolu ile size bu işi gönderen firmaya paketlerinizi ulaştırırsınız. Fakat genellikle belirli sayıda ürünler için belirli gün belirlenmektedir. paketleme işlerine başvururken bu tür sürelere ve sayılara dikkat etmelisiniz. Hazırladığınız ürünler firmaya geri döndüğünde de banka hesabınıza kazancınız yatırılır.

X