Pek çok emeklinin gözü Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ne kadar olacağına ve emekli ikramiyelerinde ne gibi bir değişikliğe gidileceğine çevrilmişti. Yaşanılan bu durum itibarıyla yetkililerden bir açıklama bekleyen emekliler, Kurban Bayramında emekli ikramiyelerinde herhangi bir artış olacak mı olmayacak mı merak içerisinde haberleri takip ediyordu. Gelen haberler sonucunda ve Kurban Bayramına sadece sayılı günler kala emekli ikramiyelerinde ne gibi bir değişiklik olacağı merak ediliyordu. Konuya dair tüm merak edilenleri sizler için derledik. İşte Kurban Bayramında emekliye verilecek olan ikramiye ve tüm detayları…

Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinde son durum ne?

Kurban Bayramına sayılı günler kala pek çok emeklinin gözü kulağı emekli ikramiyesine gelecek ikramiye haberlerindeydi. 2022 yılının ilk bayram ikramiyesini Ramazan ayında alan emekliler geçtiğimiz 2021 yılının oranıyla aynı doğrultuda alırken hesaplarında 1100 lira yatırılmıştı. Geçen yıla oranla Ramazan Bayramında emekliye herhangi bir zam yapılmaması pek çok emeklinin hayallerinin yıkılmasına neden olurken, gözler 2022 yılının ikinci ve son ikramiyesi olan Kurban Bayramına yöneldi. Kurban Bayramı ikramiyesinde zam bekleyen pek çok emeklinin gözü kulağı yetkililerden gelecek zam haberlerine çevrilmişti. Kurban Bayramı için geri sayımın başlamasının ardından emekliler bu müjdeli haberi bir an önce almak istiyor. Ramazan Bayramının birinci günü 9 Temmuz cumartesi günü olurken, Temmuz ayının ilk haftasında Kurban Bayramı ikramiyelerinin emeklilerin hesabında olması bekleniyor. Kurban Bayramı emekli ikramiyeleriyle alakalı resmi kurumlardan herhangi bir net bilginin gelmemesiyle birlikte, şimdilik Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ile aynı olacağı yönünde.

Kurban Bayramı ne zaman?

Müslüman aleminin dini bayramı olan Kurban Bayramı bu yıl 9 Temmuz Cumartesi günü başlarken; 10 Temmuz Pazar,11 Temmuz Pazartesi, 12 Temmuz Salı günü olacak. Cuma günü Kurban Bayramı arifesi sayılırken, cuma günü için yarım günlük bir tatil hesaplanacak. 2022 Kurban Bayramı Cumartesi günü başlarken, Salı günü itibarıyla sona erecek. Pek çok kişinin aklında soru işareti olarak kalan Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı merak edilirken tatilin 4 gün net olacağı biliniyor. Salı günü sonra erecek olan Kurban Bayramı tatilinin hemen ardından  gelen 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü’nün de tatil olmasının ardından gözler arada kalan o iki günün tatil olup olmayacağına çevrilmişti. Konuya dair henüz herhangi bir bilgi gelmemesiyle birlikte Kurban Bayramının 4 gün olacağı net bilgiler arasında yerini alıyor.