Emekli maaşını ilk kez alacak olan bireyler ya da mevcut olarak emekli maaşı almaya devam edenler için farklı bankalarda farklı kampanyalar yer alıyor. Çoğu kampanya promosyon sistemi ile karşımıza çıkıyor. Promosyonlara göre alacağınız emekli maaşını ya da mevcut maaşınızı başka bir bankaya taşımanız halinde promosyon ödemeleri kazanabiliyorsunuz. Alınan maaş üzerinden hesaplanan bu gibi promosyonlardan biri de Yapı ve Kredi Bankası tarafından sunuluyor.

Yapı ve Kredi Bankası emekli maaş promosyonu

Yapı ve Kredi Bankası tarafından sunulan emekli maaş promosyonu kapsamında ilk alacağınız emekli maaşı için Yapı Kredi Bankasını tercih etmeniz halinde ya da mevcut olarak aldığınız emekli maaşını Yapı Kredi Bankası’na taşımanız halinde toplamda 5.250 TL’ye varan promosyon ödemelerinden faydalanabiliyorsunuz. Kampanya kapsamında emekli maaşını Yapı Kredi Bankası’na taşıyan SGK emeklileri Yapı Kredi Bankası’ndan alacakları ilk emekli maaşları ile birlikte hesaplarına yatırılıyor.

Kampanyadan yararlanmanız için yağmanız gereken tek şey ise emekli maaşınızı alacağınız banka olarak Yapı Kredi Bankası’nı belirlemek. Kampanyaya yeni emekli olacak olan SGK emekli adayları ve mevcut olarak emekli maaşı alan SGK emeklileri katılım sağlayabiliyor. Kampanya 8 Temmuz ve 31 Temmuz 2022 tarihler arasında geçerli olup, bu süre içerisinde kampanyaya katılım sağlayan emekliler alacakları bir sonraki maaş ile birlikte promosyondan faydalanabiliyor.

Yapı Kredi Bankası emekli maaş promosyonu koşulları ve detayları

Yapı Kredi Bankası tarafından resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmış olan kampanya koşul ve detayları ile ilgili detaylı bilgi ise şu şekilde:

 • 8 Temmuz 2022 – 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında SGK emekli aylığı üç yıl boyunca Yapı Kredi’den alma taahhüdü veren müşterilerimiz 5.250 TL’ye varan nakit promosyon fırsatından yararlanabileceklerdir.
 • Promosyon Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 1.499 TL’ye kadarsa 3.500 TL; 1.500 TL-2.499 TL arasındaysa 4.250 TL; 2.500 TL’nin üzerindeyse 5.000 TL nakit promosyon ödenir.
 • Ek Ödül Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasındaki 60 gün içerisinde iki yeni fatura ödeme talimatı verilmesi durumunda maaş baremi bağımsız 100 TL ek nakit ödül ödenir.
 • Kampanyanın başlangıç tarihi itibarıyla Ek Ödül Taahhütnamesi imzalayan müşterilerimiz, ilk maaş ödemesini aldığı ayı takip eden ayın ilk günü başlayacak ve üç ay devam edecek şekilde 0 faizle 2.000 TL’ye kadar esnek hesap limitinden faydalanabileceklerdir. Kampanyadan faydalanılabilmesi için nakit promosyon ödemesi alınan ayın son gününe kadar esnek hesap sahibi olunması gerekmektedir.
 • 8 Temmuz 2022 – 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında ilk kez kredi kartı alan veya promosyon başvuru tarihinden önceki 3 ay içerisinde mevcut kart/kartları ile hiç harcama yapmamış olan müşteriler; kampanya başlangıç tarihinden 31.07.2022’ye kadar yapacakları toplam 500 TL harcama sonrasında ek 150 TL nakit promosyon almaya hak kazanacaklardır. Ödeme kişilerin emekli maaş hesaplarına ve hala ek ödül taahhütnamesinin iptal edilmemesi durumunda ilk maaş ödemesini aldığı ayı takip eden ayın ilk haftası yapılacaktır.
İLGİLİ MAKALE  Emekli 'maaş promosyonlarında' son dakika müjdesi. Bankalar ard arda duyurdu. Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank ve diğer bankalar 'promosyon' miktarlarını açıkladı

 • Kredi kartı kampanyasından 20 Ocak 2022 – 31 Temmuz 2022 arasında ek ödül taahhüdü veren ve ödülden faydalanan müşteriler, taahhütlerini iptal edip tekrar taahhüt vermeleri durumunda kampanyadan faydalanamazlar.
 • Kampanyadan 8 Temmuz 2022 tarihi itibariyle Yapı Kredi Bankası’ndan promosyon taahhüdü bulunan ve bir diğer SGK emekli aylığı getiren müşteriler yararlanamazlar.
 • 5.250 TL’ye varan promosyon kampanyası kapsamında promosyon/ek nakit ödül başvurusu işlemleri Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel Internet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimiz aracılığı ile yapılabilir.
 • Fatura ve kredi kartı kampanyasından hak edilen ödüller, müşterinin emekli maaş hesabına yatırılacaktır.
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) birden fazla gelir/aylık ödemesi alınıyor olması durumunda ödenecek promosyon/ek nakit ödül tutarı, koşulların sağlandığı tarih itibarıyla, Banka aracılığı ile yatan en son gelir/aylık tutarının toplamı dikkate alınarak hesaplanır ve tek bir promosyon/ek nakit ödül ödemesi yapılır.
 • Nakit promosyon ödemesi üç yıl için peşin olarak yapılır ve üç yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak promosyonun hesaba yatırıldığı tarih esas alınır.
 • Nakit promosyon/ek nakit ödül ödemesi yapıldıktan sonra üç yıllık taahhüt süresi içerisinde gelir/aylığın artması halinde ilave promosyon/ek nakit ödül verilmez.
 • Nakit promosyonun/ek nakit ödülün ödendiği tarihten itibaren üç yıl içerisinde; herhangi bir sebeple gelir/aylığın farklı kuruma taşınması ya da SGK tarafından gelir/aylık ödemesinin kesilmesi durumunda Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın ödenen toplam promosyon/ek nakit ödül tutarı şartın bozulduğu tarih esas alınmak suretiyle taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak kıstelyevm esasa göre geri alınır.