Tarım ürünleri arasında ayrı bir yer bulunan ve dünyanın dört bir yanına satışı gerçekleştirilen Karadeniz’in incisi fındık için belirlenen güncel fiyatlar hem iç hem de duş piyasa için güncellenmeye devam ediyor. Ülkemizde yetiştiriciliği ve satışı gerçekleştirilen fındık için belirlenen güncel fiyatlara baktığımızda ise 2022 yılında birçok üründe olduğun gibi fındık fiyatlarında da zamların etkisini görüyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi ve diğer satıcılar tarafından belirlenen fiyatları ile 1 kilogram çiğ fındık 2022 zamları sonrası aldığı fiyatlardan satılıyor.

Çiğ fındık fiyatlarında son durum ne?

Çiğ fındık olarak alınıp satılan işlenmemiş fındıklar için belirlenen güncel satış fiyatları farkı şehirlerde yer alan ticaret borsalarında gerçekleştirilen satış işlemleri ile belirleniyor. Hem Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından hem de yetiştiriciler tarafından satışı gerçekleştirilen fındık için güncel fiyatlar ise son dönemde sessiz bir ilerleyiş içerisinde. Çiğ fındık fiyatlarında henüz yeni bir zam işlenmedi ve Mayıs ayı sonrası gördüğü zirve noktadan satışı gerçekleştirilemeye devam ediyor. Farklı şehirlerde farklı fiyat tarifeleri ile satılan 1 kilogram çiğ fındık için belirlenen güncel fiyatlar ise şu şekilde:

Akçakoca güncel fındık fiyatları

Akçakoca Ticaret Borsası tarafından y8ayınlanan güncel çiğ fındık fiyatlarında farklı satıcılar tarafından farklı fiyat tarifeleri uygulanmaya devam ediyor. Güncel fiyatlara bakıldığında Akçakoca Ticaret Borsası içerisinde satışı gerçekleştirilen fındıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 33,00 Türk Lirası. Akçakoca Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık en yüksek satış fiyatı ise 38,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor.

Çarşamba güncel fındık fiyatları

Çarşamba Ticaret Borsası içerisinde satışı gerçekleştirilen fındıklar için farklı satıcılar farklı fiyatlar ile satış gerçekleştiriyor. Çarşamba Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık için belirlenen en düşük satış fiyatı 32,50 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor ve Çarşamba Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık en yüksek satış fiyatı olarak 38,50 Türk Lirası şeklinde satışa sunuluyor.

Düzce güncel fındık fiyatları

Düzce Ticaret Borsası içerisinde satışı yapılan fındıklar için farklı satıcılar tarafından farklı fiyatlar ile satış gerçekleştiriyor. Düzce Ticaret Borsası bünyesinde kayda alınan satış değerlerine göre 1 kilogram fındık en düşük ücret olarak 36,00 Türk Lirası ücretinden işlem görüyor. Düzce Ticaret Borsası tarafından kayıt altına alınan satışlarda 1 kilogram fındık için belirlenen en yüksek satış fiyatı ise 43,50 Türk Lirası

İLGİLİ MAKALE  'Buğday ve arpa fiyatları' ne kadar oldu? TOBB resmi olarak açıkladı

Fatsa güncel fındık fiyatları

Fatsa Ticaret Borsası içerisinde satışı gerçekleştirilen fındıklar için farklı satıcılar farklı fiyatlar ile satış gerçekleştiriyor. Fatsa Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık için belirlenen en düşük satış fiyatı 37,75 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor ve Fatsa Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık en yüksek satış fiyatı olarak 39,75 Türk Lirası şeklinde satışa sunuluyor.

Giresun güncel fındık fiyatları

Giresun Ticaret Borsası tarafından kayıt altına alınan satışlarda 1 kilogram fındık farklı satıcılar tarafından farklı fiyat tarifeleri ile işlem görmeye devam ediyor. Giresun Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram çiğ fındık en düşük satış fiyatı olarak 37,00 Türk Lirası ücretinden satılıyor. 1 kilogram fındık için Giresun Ticaret Borsası bünyesinden belirlenen en yüksek satış fiyatı ise 44,30 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor.

Kocaeli güncel fındık fiyatları

Kocaeli Ticaret Borsası içerisinde satışı gerçekleştirilen fındıklar için farklı satıcılar farklı fiyatlar ile satış gerçekleştiriyor. Kocaeli Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık için belirlenen en düşük satış fiyatı 24,50 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor ve Kocaeli Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık en yüksek satış fiyatı olarak 24,50 Türk Lirası şeklinde satışa sunuluyor.

Ordu güncel fındık fiyatları

Ordu Ticaret Borsası içerisinde işlem gören fındıklar için de satıcılara göre farklı fiyat tarifeleri ile karşımıza çıkıyor. Ordu Ticaret Borsası tarafından kayıt altına alınan satışlarda 1 kilogram fındık en düşük satış fiyatı olan 35,50 Türk Lirası ücretinden satılmaya başlanıyor. En yüksek atış fiyatı olarak ise 39,00 Türk Lirası belirlenmiş durumda.

Sakarya güncel fındık fiyatları

Sakarya Ticaret Borsası tarafından kayıt altına alınan satılarda fındık fiyatları yine satıcılar tarafından belirleniyor. Sakarya Ticaret Borsası içerisinde işlem gören fındık için belirlenen en düşük satış fiyatı 37,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor. En yüksek satış fiyatı ise çok büyük bir fark oluşturmayarak 37,80 Türk Lirası seviyesinde görülüyor.

Samsun güncel fındık fiyatları

Samsun Ticaret Borsası içerisinde satışı gerçekleştirilen fındıklar için farklı satıcılar farklı fiyatlar ile satış gerçekleştiriyor. Samsun Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık için belirlenen en düşük satış fiyatı 39,55 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor ve Samsun Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık en yüksek satış fiyatı olarak 40,00 Türk Lirası şeklinde satışa sunuluyor.

İLGİLİ MAKALE  İnşaat demirinde dengeler değişiyor. 1 ton 'inşaat demiri' fiyatları artacak mı?

Trabzon güncel fındık fiyatları

Trabzon Ticaret Borsası tarafından kayıt altına alınan satışlarda geçerli olan en düşük ve en yüksek fiyatlar yine satıcılar tarafından belirleniyor. Trabzon Ticaret Borsası bünyesinde satışa sunulan fındık için en düşük satış fiyatı 35,50 olarak karşımıza çıkıyor ve Trabzon Ticaret borsası içerisinde fındık en yüksek satış fiyatı olarak 39,00 Türk Lirası ücretinden satılıyor.

Terme güncel fındık fiyatları

Terme Ticaret Borsası içerisinde satışı gerçekleştirilen fındıklar için farklı satıcılar farklı fiyatlar ile satış gerçekleştiriyor. Terme Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık için belirlenen en düşük satış fiyatı 35,50 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor ve Terme Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık en yüksek satış fiyatı olarak 38,50 Türk Lirası şeklinde satışa sunuluyor.

Ünye güncel fındık fiyatları

Ünye Ticaret Borsası bünyesinde işlem gören fındıklar için belirlenen en düşük ve en yüksek fiyatlar satıcılar tarafından belirlenerek sunuluyor. Ünye Ticaret Borsası tarafından kayıt altına alınan satışlarda 1 kilogram fındık en düşük seviye olarak 35,50 Türk Lirası’ndan işlem görüyor. Ünye Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık için en yüksek satış fiyatı ise 39,00 Türk Lirası.

Zonguldak güncel fındık fiyatları

Zonguldak Ticaret Borsası içerisinde satışı gerçekleştirilen fındıklar için farklı satıcılar farklı fiyatlar ile satış gerçekleştiriyor. Zonguldak Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık için belirlenen en düşük satış fiyatı 33,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor ve Zonguldak Ticaret Borsası içerisinde 1 kilogram fındık en yüksek satış fiyatı olarak 38,00 Türk Lirası şeklinde satışa sunuluyor.