Her masayı şenlendiren ve ülkemizde çeşit çeşit hem tutularak hem satın alınarak yenilen balıklar, sağlıklı yapıları ve lezizi tatları ile hayatı daha güzel bir yer haline getirmeye devam ediyorlar. Ancak artan fiyatlar nedeni ile eskisi kadar ucuz fiyatlardan alınan balıklar için balık marketlerinde ve satıcılarda da fiyatlar güncellendi. Fakat satıcılara gelmeden önce de fiyatların toptan bir şekilde belirlendiği ve satıcılar için sunulduğu Su Ürünleri Hali fiyatlarının bilinmesi gerekiyor.

Su Ürünleri Hali balık fiyatları

Su Ürünleri Hali bünyesinde balık ve deniz ürünleri aktif olarak satılmaktadır. bu satışlarda belirlenen fiyatlar ürünlerin toptan fiyatlarıdır ve perakende satış gerçekleştirilmez. Alınan balıklar satıcılar tarafından raflarda taze bir şekilde alıcıya ulaştırılır. Genel olarak ithal edilen ya da denizden çıkarılan balıkların satıldığı Su Ürünleri Hali için belirlenmiş olan güncel balık satış fiyatları ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Çipura

Çipura cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen çipura cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 70.00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Çipura cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 90,00 Türk Lirası şeklindedir.

İstavrit

İstavrit cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kutu hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen istavrit cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 450,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. İstavrit cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 500,00 Türk Lirası şeklindedir.

İthal uskumru

İthal uskumru cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen ithal uskumru cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 35,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. İthal uskumru cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 40,00 Türk Lirası şeklindedir.

Kefal

Kefal cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kasa hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen kefal cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 150,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Kefal cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 200,00 Türk Lirası şeklindedir.

Kılıç balığı

Kılıç balığı cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen kılıç balığı cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 90,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Kılıç balığı cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 110,00 Türk Lirası şeklindedir.

İLGİLİ MAKALE  Önce çay zamlandı sonra şeker! Güncel toz şeker fiyatlarında son durum

Kofana

Kofana cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde adet hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen kofana cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 100,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Kofana cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 120,00 Türk Lirası şeklindedir.

Levrek

Levrek cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen levrek cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 70,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Levrek cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 130,00 Türk Lirası şeklindedir.

Lüfer

Lüfer cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde adet hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen lüfer cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 40,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Lüfer cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 70,00 Türk Lirası şeklindedir.

Norveç somonu

İthal balıklardan olan Norveç somonu cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen Norveç somonu cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 190.00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Norveç somonu cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 210,00 Türk Lirası şeklindedir.

Sardalye

Sardalye cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kutu hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen sardalye cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 400,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Sardalye cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 650,00 Türk Lirası şeklindedir.

Somon

Somon cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen somon cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 60.00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Somon cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 70,00 Türk Lirası şeklindedir.

Alabalık

Alabalık cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen alabalık cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 40,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Alabalık cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 45,00 Türk Lirası şeklindedir.

İLGİLİ MAKALE  Ayçiçek yağı fiyatları ne kadar oldu? Güncel ayçiçek yağı fiyatları 18 Haziran 2022

Barbunya

Barbunya cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kap hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen barbunya cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 500,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Barbunya cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 700,00 Türk Lirası şeklindedir.

Kalkan balığı

Kalkan balığı cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen kalkan balığı cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 300,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Kalkan balığı cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 500,00 Türk Lirası şeklindedir.

Kırlangıç

Kırlangıç cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen kırlangıç cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 400,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Kırlangıç cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 500,00 Türk Lirası şeklindedir.

Mercan

Mercan cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kilogram hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen mercan cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 250.00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Mercan cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 350,00 Türk Lirası şeklindedir.

Mırlan

Mırlan cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kasa hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen mırlan cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 250,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Mırlan cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 600,00 Türk Lirası şeklindedir.

Tekir

Tekir cinsinden balıklar aktif olarak satışı gerçekleştirilen ve bu satış işlemlerinde kasa hesabı ile alınıp satılan balık türleridir. Su Ürünleri Hali içerisinde farklı satıcılar tarafından satışı gerçekleştirilen tekir cinsi balıklar için belirlenen en düşük satış fiyatı 250,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Tekir cinsi balıklar için belirlenmiş olan en yüksek satış fiyatı ise 1200,00 Türk Lirası şeklindedir.