Ünlü Yazar ve Araştırmacı Hamza Yardımcıoğlu, dünyanın ilerleyen yıllarda tamamiyle değişeceğini belirtti. Özellikle nakit para kullanımı ile ilgili birçok teoriyi öne seren Hamza Yardımcıoğlu, yaptığı programda dünyada olacakları çok daha önceden haber verdiklerini belirtti. Son özgürlüğün de insanlığın elinden alınacağına dikkat çeken Hamza Yardımcıoğlu, ilerleyen yıllarda nakit para kullanımının tamamen ortadan kalkacağını söyledi.

Yeni dünya düzeni nasıl şekilleniyor?

Ünlü Yazar ve Araştırmacı Hamza Yardımcıoğlu, Erkan Trükten ile birlikte yeni dünya düzeni hakkında konuştular. Dünyanın geleceğinin olabildiğince değişeceğini ve insaların çok farklı bir sistem içerisine atılcağını belirten Hamza Yardımcıoğlu, geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden’ın yayınlamış olduğu kararnameye dikkat çekti. Joe Biden’ın yayınlamış olduğu bu kararnameyi değerlendiren Hamza Yardımcıoğlu, bu kararname ile hem dünyayı ilgilendiren hem de Türkiye’yi ilgilendiren konuların olduğunu vurguladı.

Project Hamilton

Ünlü Yazar ve Araştırmacı Hamza Yardımcıoğlu, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı MIT üniversitesinin yeni projesinden bahsetti. Project Hamilton diye adlandıralan bu proje, bir dijital para projesi. Hamza yardımcıoğlu2na göre bu proje ile birlike yeni dünyanın düzeninin değiştirilmesi planlanıyor. Artık insanların nakit varlıklarının olmayacağını belirten Hamza Yardımcıoğlu, bu proje ile birlikte Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) dijital parasının inşaasını ele alıyor.

Yeni yapılacak olan bu proje ile birlikte, tüm dünya merkez bankalarının paraları üzerinde kontrol sağlanacak. Bu kontrolün ilerleyen dönemlerde Türkiye gibi ülkeleri kötü bir şekilde etkileyeceğini anlatan Hamza Yardımcıoğlu, bu kontrolün CBDS algoritması ile yapılacağını belitti. Artı olarak bu projeyi yürüten kişilerin öyle akranlık kişiler olmadığını belirten Hamza Yardımcıoğlu, MIT’nin resmi internet sitesinde bu algoritmayı yazan kişilerin yer aldığını belirtti.

Neler oluyor?

Hamza Yardımcıoğlu, bu şekil bir kontrol yüzünden insanların özgürlüğünün elinden alınabileceğini söyledi. Kanada’yı örnek gösterdi. Kanada’da zorunlu aşı yasası çıkmıştı. Bu aşı yasasına ise bazı Kanadalı vatandaşlar, karşı çıktı ve barışçıl protestolar gerçekleştirdi. Ancak bu protesto eden kişilerin banka hesaplarındaki toplam 6 milyon dolarlık dijital varlık, Kanada hükümeti tarafından el koyuldu. Bu yüzden de insanlar, nakit paraları ile hareket etmek zorunda kaldı.

İLGİLİ MAKALE  Hamza Yardımcıoğlu kıyametin geldiğini söyledi. Herkesin 5246 dolar borcu var! Bu borç her gün katlanıyor

Artık insanların nakit para ile hareket edemeyeceğini belirten ünlü Yazar Hamza Yardımcıoğlu, bu tür durumlarda da ellerinin ve kollarının bağlı kalcağını vurguladı. Eğer şu anda da bu şekil bir sistem içerisinde olsaydık, şu an Kanada’da ikamet eden vatandaşlar hiçbir şekilde hareket edemeyeceklerdi ve aşı karşıtlığını bırakmak zorunda kalacaklardı.

Dijital Türk Lirası iddiaları

Hamza Yardımcıoğlu, dijital bir Türk Lirasının da yakın zaman içerisinde gelceğini vurguladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın resmi internet sitesindeki bir habere değinen Hamza Yardımcıoğlu, yakın bir süre içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın AR-GE çalışmasının sonlanacağını ve dijital Türk Lirası’na geçiş sürecinin başlayabileceğini vurguladı. Bu tür projelerin sadece Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük ülkelerde değil, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde de sürdürüldüğünü belirtti. Ancak bu tür bir dijital Türk Lirası’nın gelmesi ile birlikte, insanların ellerinde herhangi bir nakit para olmayacak. Her şeyin dijitalleşmesi ise insanların özgürlüğünü bir fiil kısıtlamak. Kanada’da gerçekleşen bu olayın bir benzeri, bu proje ile dijital para birimlerinde geçiş yapmış olan her ülkede yaşanabilir. Ancak dijital para birimine geçiş yapan ülkenin vatandaşlar, Kanada vatandaşlarındaki gibi nakit paraları olmadığı için de ellerinin kollarının bağlanmasına neden olur.

İzleyin: Dikkat! Son Özgürlük Elden Gidiyor! Yeni Sistem Kararı Alındı! Hamza Yardımcıoğlu & Erkan Trükten

X