Madecassol krem yalnızca eczanelerde satılan bir krem olarak biliniyor. Bu krem son zamanlarda birçok kişi tarafından konuşuluyor. Madecassol krem uzun yıllardan beri ülkemizde ve dünyada satılıyor.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem 40 gramlık ambalajlar ile satılıyor. Madecassol krem bünyesinde glikol stearat barındırıyor. Bazı kişilerin bu bileşene alerjisi bulunuyor. Alerjisi olanların bu kremi kullanması önerilmiyor. Alerjisi olan kişiler çoğu zaman alerjik reaksiyonlardan haberdar olmuyor.

Madecassol kremi kötü amaçlı kişiler taklit etmeye çalışıyor. Piyasada bazen taklit ürünler görülebiliyor. Bu ürünlerin görülmesi durumunda eczacıyı bilgilendirmek ve ürünü kullanmamak gerekiyor.

Madecassol kremi her yaştan insan kullanabiliyor.

Madecassol Kremin Kullanılması

Madecassol krem kolay bir şekilde kullanılması için jel halinde satılıyor. Hastaların kremi uygulayacağı bölgeyi temizlemesi gerekiyor. Temiz olan bölgelerde ilaç daha da etkili oluyor. Eğer ilaç kullanılacak olan bölge yıkanamıyorsa o bölgenin temiz bir bezle silinmesi öneriliyor.

Madecassol kremin nohut tanesi kadar sürülmesi yeterli oluyor. Çok fazla krem kullanmak hastalığa iyi gelmiyor. Genel olarak günde 1 defa kullanılması öneriliyor.

Değişen tedaviye göre günde 2 defa da kullanılabiliyor. Bu duruma doktor karar veriyor.

Madecassol Krem Yan Etkileri

Madecassol kremin birçok yan etkisi bulunuyor. Yan etki görülmesi durumunda en yakın hastaneye gitmek gerekiyor. Bazı kişiler yan etki gördüklerinde hastaneye gitmiyor. Bunun yerine yan etkinin kendi kendine geçmesini bekliyor. Böyle bir durumda çok daha büyük problemler açığa çıkabiliyor.

Madecassol krem kullananlar yan etki görmeleri durumunda ilacı kullanmayı bırakıyor. Madecassol kremin bazı yan etkileri:

Yan etkilerin ciddiye alınması gerekiyor.

Madecassol Kremin Saklanması

Madecassol kremin sıcak havada kalmaması gerekiyor. Sıcak havada kalan kremler kolay bir şekilde bozuluyor. Madecassol kremin bozulmaması için oda koşullarında saklanması öneriliyor. Kremin son kullanma tarihinden sonra kullanılması vücuda zarar verebiliyor.

Son kullanma tarihi geçen kremin çöpe atılması gerekiyor. Medacassol krem, kutunun içerisinde satılıyor. Bu kutu kremin zarar görmesini engelliyor. Uzmanlar kremin kutu ile birlikte saklanmasını öneriyor.

Madecassol kremin çocuklardan uzak tutulması gerekiyor. Küçük çocuklar bu kremi yiyecek sanıp ağzına alabiliyor.

İLGİLİ MAKALE  Fito krem ne işe yarar?

Madecassol Kremin Diğer İlaçlarla Kullanılması

Madecassol krem kullananların dikkatli olması gerekiyor. Doz aşımı halinde farklı reaksiyonlar görülebiliyor. Madecassol kremi hamileler de kullanmak istiyor. Ancak hamilelerin kullanması riskli olarak kabul ediliyor. Hamilelikte madecassol kullanımı için doktora danışmak gerekiyor.

Madecassol kremin diğer ilaçlarla kullanılmasında bir sakınca görülmüyor. Bu konuda son kararı doktor veriyor.

Kremin uygulanacağı bölgeye aynı anda iki kremin uygulanmaması gerekiyor.

Madecassol Kremin Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

Madecassol krem ağız yoluya vücuda girmiyor. Ağız yoluyla vücuda girmediği için yiyecek ve içecekle kullanılmasında bir sıkıntı görülmüyor. En doğru bilgi için doktora danışmak gerekiyor. Çünkü bazı kişiler ilacı yanlış kullanıp vücudunu tehlikeye atabiliyor.

Madecassol krem günün her saatinde kullanılabiliyor. Ancak sürülecek olan bölgenin çıplak olması,ilacın daha fazla etki etmesini sağlıyor.

Madecassol kremi kullanmadan önce prospektüsünü okumak gerekiyor.

Madecassol Kremin Satış Fiyatı

Madecassol kremin fiyatı her yıl değişiyor. İlaç fiyatlarına her yıl enflasyon oranında zam geliyor. 2021 yılında bu kremin fiyatı 29 TL olarak belirlendi. Madecassol krem, reçeteli veya reçetesiz bir şekilde satın alınabiliyor. Reçeteli satın alımlarda ücretin bir kısmı SGK tarafından ödeniyor.

Aile hekimleri uygun görmeleri halinde bu kremi hastalara yazabiliyor. Reçetesiz satın almak isteyenler eczanelere danışabiliyor. Bazı eczanelerde fiyat farklılıkları görülebiliyor.

Madecassol Krem Yorumları

Yanığa, kesiğe, kırışıklığa, ize, bize, size, alayınıza iyi geldiği söylenen krem. evde vardı güneş yanığı için kullandım. sanırım oğlumun sünnet dikişleri için almıştık. her derde deva maşalllah.

Bepanthen ve Hametan ile karıştırılarak uzun süre iyileşmemiş ameliyat yaralarının kapanması için kullanılır. başarılı olduğu anadolu üniversitesi eczacılık fakültesi farmakoloji anabilim dalı tarafından yapılan çalışma ile kanıtlanmıştır.

Dudaklarım çatlamış ve yanıyordu. doktor yanması geçsin diye ve çatlakları azaltsın diye verdi. etkisini gördüm. yanmıyor artık. çok sevdim. başucu ilacım oldu.

İyi kremdir. doku yenileyicidir. pişikte ve basit kızarıklıklarda hafif yaralarda kullanılabilir, morluklarda ve şişliklerde ise işe yaramaz.

Her derde deva, nemlendiren, her yarayı hızlıca iyileştiren, yanığa da birebir başucu kremim. özellikle kullandığım diğer cilt kremlerinin yarattığı kuruluğu germesi ile gönlüme taht kurdu. hoşuma giden garip bir kokusu var. mevlüt şekeri kokusuna benziyor diyebilirim.

Ciltle alakalı herhangi bir sorunda kullandığım ve her defasında işe yaradığını gördüğüm gerçekten mucizevi bir ilaç.

Oldukça etkili merhem. kedi tırmaladığı zaman kalan izler olsun, açık yaralar olsun çok kısa sürede etki ediyor. bana iğneli epilasyon sonrası oluşabilecek sivilceler için önerilmişti ama hemen her tür yara için kullanıyorum.

Cildi beyazlaştırır ama siz haftada 2 sürün. gece sürün zira güneşle temas ettiğinizde olumlu sonuç alamazsınız.

Kesinlikle mükemmel bir yara iyileştirici krem, doğa bilimcilerin filler üzerinde gözlemlediği ,fillerin vucutlarında oluşan yaralara bir bitkiye sürtünerek iyileştirdiği görülüp bu bitkinin iyileştirici etkisinden dolayı bu krem yapılmıştır.. harika ötesi mucizevi, hatta ben bu kremin tamamını kalın bir tabaka şeklinde yüzüme uygulayıp kullandım ve yüzümdeki bütün ölü deriler soyuldu, ancak sonrasında Bepanten kremle desteklemelisiniz..

yara, yanık, tahriş ve çatlaklar için kullanılacak son derece etkili krem.