Gün içerisinde pek çok yaralanma olayı görülebiliyor. Bu yaralanmalara önem vermek gerekebiliyor. Çünkü yaşanan ufak bir kanama daha büyük problemlerin habercisi olabiliyor. Çoğu kişi bu durumu düşünmüyor.

Fastjel Krem Nedir?

Teknoloji günden güne değişiyor, gelişiyor. Teknolojinin gelişmesi ilaç sektörünü de etkiliyor. Geçmişe göre çok daha etkili kremler ortaya çıkıyor. Küçük sakatlanmalar, büyük sakatlıkların habercisi olabiliyor. Küçük sakatlıklar Fastjel krem ile ortadan kaldırılabiliyor.

Fastjel krem, iltihap önleyici ilaçlar kategorisinde yer alıyor. Cilt üzerinde kullanılacağı için jel olarak üretiliyor.

Fastjel kremin içerisinde 25 mg. ketoprofen bulunuyor. Bu bileşene bazı kişilerin alerjisi olabiliyor.

Fastjel Krem Neden Kullanılır?

Sakatlanma ve yaralanmaları ihmal etmemek gerekiyor. Böyle durumlarda en kısa zamanda doktora gidilmesi öneriliyor. Çünkü doktorlar gerekli kontrolleri yapıyor. Toplumumuzun büyük bir kısmı doktora gitmeden ilaç kullanıyor.

Bilinçsiz ilaç kullanımı birçok tehlikeye sebep oluyor. Fastjel kremin kullanılabileceği alanlar şu şekilde:

  • Bel ağrıları
  • Diz ağrıları
  • Romatizmadan oluşan iltihaplar
  • Burkulma, incinme

Fastjel kremi kullanmadan önce eczacıya danışmak gerekiyor.

Fastjel Kremin Fiyatı

Fastjel krem birçok eczanede bulunuyor. Reçeteli veya reçetesiz bir şekilde satın alınabiliyor. Reçete ile yapılan işlemlerde devlet, ücretin bir kısmını karşılıyor. Reçetesiz yapılan alışverişte bu durum geçerli olmuyor.

Fastjel krem fiyatlarına her yıl zam geliyor. Bazı eczanelerde fiyat farklılıkları görülebiliyor. Bu kurum fastjel krem fiyatını 2021 yılı için 15.86 TL olarak belirledi.

Fastjel kremi alırken son kullanma tarihine bakılması öneriliyor. Son kullanma tarihi geçmişse eczacıya bu durumun söylenmesi gerekiyor.

Fastjel Krem Kullanımı

Fastjel krem pek çok durumda kullanılabiliyor. Fazla kullanılması yan etkilere sebep olabiliyor. Yan etki görülmesi durumunda en yakın hastaneye gidilmesi gerekiyor. Eğer gidilmezse daha büyük sorunlar görülebiliyor. Kremin ne kadar kullanılacağını doktorlar belirliyor.

Fastjel kremi kullanmadan önce gerekli tahlilleri yapmak gerekiyor. Bazı durumlarda doktorlar bu kremin kullanılmamasını söylüyor. Fastjel kremi, ağrıyan bölgeye günde 1 defa uygulamak yetiyor.

Ağrıyan bölgeye nohut tanesi kadar dökülmesi yeterli oluyor.

Fastjel Kremin Yan Etkileri

Fastjel krem, bazen yat etki yapabiliyor. Herkesin bünyesi aynı olmadığı için kremin etkileri de aynı olmuyor. Fastjel kremin uygulandığı bölge bazen şişebiliyor. Hastalar en fazla şişlikle karşılaşıyor. Bunun yanında ağrıyan bölgede kızarıklık, ağrı hissi, ciltte soyulma görülebiliyor.

Yan etki görülmesi durumunda ilacın kullanılmaması gerekiyor. Daha fazla kullanılması, bazı sorunları tetikleyebiliyor. Fastjel kremi kullananlar genel olarak memnun kalıyor.

Her krem yan etki yapmıyor. Ancak bazı kremlerin çok fazla yan etkisi oluyor.

Fastjel Krem Saklama Koşulları

Fastjel kremin sıcak havada bırakılmaması gerekiyor. Sıcak havada bileşenleri değişiyor. Bileşenleri değişen kremler, insan vücuduna zarar verebiliyor. Bu kremin oda sıcaklığında tutulması öneriliyor. Çünkü oda sıcaklığında herhangi bir zarar görmüyor.

Fastjel kremin çocuklardan uzak tutulması gerekiyor. Özellikle küçük çocuklar, ebeveynleri yanında yokken kremi kutusundan çıkarıp oynayabiliyor. Bazı çocuklar kremi ağzına alıyor. Bu durumu yaşamamak için kremin yüksek bir yere koyulması öneriliyor.

Kremin kutusu ile birlikte saklanması daha uzun kullanılmasını sağlıyor.

Fastjel Yorumları

Kasım kasım kasılan omuz kaslarımı 5 dakikada açabilen mucizevi jel.

Muhtelif tutulma, burkulma, kasılma vs gibi sakatlanmalarımda Bengay ve Voltaren ile dönüşümlü olarak kullandığım, bir diz sakatlanması akabinde doktorum sayesinde tanıştığım, sürünce verdiği soğukluktan dolayı sırta uygulanıyorsa ürperten pek güzel jel.

Sporda fazla zorlayınca imdadıma yetişen jel’dir kendileri, hayat kurtarır. sürdükten sonra güneşten muhafaza etmeyince ciltte kararmalar mı oluyormuş? amaaaaan

Hayatimda kullandigim ağrıya en hızlı çare olup hakkını verebilen ilaç gibi ilaçlarda ilk üçte yer alir kendisi

Fastjel Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fastjel kullanırken dikkatli olmak gerekiyor. Doktora danışmadan fastjel kullanımı bazı sorunlara neden olabiliyor. Fastjel kremin uygulanacağı bölgenin temiz olması gerekiyor. Fastjel kremi kullanmadan önce o bölgeyi yıkamak gerekiyor.

Ağrıyan bölge yıkanamıyorsa eğer steril bir bezle silinmesi gerekiyor. Bu durum kremin etkisini artırıyor. Mikrop oluşumunu engelliyor.

Fastjel krem uygulanan bölgeye başka hiçbir kremin sürülmemesi gerekiyor.

FASTJEL KREM KULLANMA TALİMATI

1. FASTJEL nedir ve ne için kullanılır?
2. FASTJEL kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
3. FASTJEL nasıl kullanılır?
4. Olası yan etkiler nelerdir?
5. FASTJEL’in saklanması
Başlıkları yer almaktadır.

1. FASTJEL nedir ve ne için kullanılır?
FASTJEL, steroid olmayan antiinflamatuvar (iltihap önleyici) ilaçlar kategorisine dahildir. Cilt üzerine (topikal) kullanım için jel formundadır.
FASTJEL, 50 g jel içeren ambalajlar halinde kullanıma sunulmuştur.
Burkulma, incinme, ezilme, küçük eklemlerdeki artrozlar (küçük eklemlerde doku yıkımı yapan kronik eklem hastalığı), hafif şiddetteki eklem iltihapları (artritler), yüzeyel tendon iltihapları (tendinitler), şiddetli bel ağrısı (lombalji), spor yaralanmaları gibi travmatik veya romatizmal kaynaklı kas ve iskelet sisteminde ağrı ve ödeme neden olan durumların belirtilerinin tedavisinde, skleroterapi (varislerin tedavi edilmesi için kullanılan bir yöntem) sonrasındaki damar iltihaplarının tedavisinde kullanılır.

2. FASTJEL’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
FASTJEL’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ
Eğer,
– FASTJEL’in içeriğindeki yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı hassasiyetiniz varsa ( allerjiniz varsa, geçmişte bu veya benzeri maddelerden herhangi biri ile kaşıntı ve/veya kızarıklık gibi deri belirtileriniz oluştuysa),
– Tedavi edilecek bölgede egzama ya da akne gibi cilt bozuklukları varsa ya da enfekte deri ya da açık yaralara FASTJEL uygulamayınız.
– Diğer steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlara karşı alerji geçmişiniz varsa,
– Ketoprofen, fenofibrat, tioprofenik asit, asetilsalisilik asit, UV koruyucu içeren kremler ya da parfümlere karşı alerji geçmişiniz varsa,
– Oktosirilen içeren ürünler ile (Oktosirilen, fotodegredasyonu (ışıkta bozunma) önlemek için, şampuan, tıraş losyonu, duş ve banyo jelleri, cilt kremleri, rujlar, yaşlanma karşıtı kremler, makyaj temizleyiciler, saç spreyleri gibi bazı hijyen ve kozmetik ürünlerinin içinde bulunan yardımcı maddelerden biridir.) bu ilacı aynı zamanda kullanmanız sonrasında, kutanöz reaksiyonlar dahil herhangi bir deri reaksiyonu geçirdiyseniz FASTJEL kullanmayı hemen bırakınız.
Tedavi süresince ve tedavinin bitiminden sonraki iki hafta süresince tedavi edilen bölgeyi güneş ışığına (bulutlu günlerde bile) ya da solaryum UV ışınlarına maruz bırakmayınız.

FASTJEL’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ
– FASTJEL uygulanan bölgenin güneşe (bulutlu günlerde dahi) ya da UV ışınlarına maruz kalması potensiyel olarak ciddi kutanöz (deri ile ilgili) reaksiyonlara (fotosensitizasyon) sebep olabilir. Bu sebeple,
– Tedavi edilen bölgeyi, tedavi süresince ve tedavinin bitiminden sonraki 2 hafta süresince, fotosensitizasyon riskini önlemek için kapatarak koruyunuz.
– FASTJEL’in her kullanımından sonra ellerinizi iyice yıkayınız.
– Eğer ciltte herhangi bir reaksiyon gelişirse, tedaviyi hemen bırakınız.
– Kalp, karaciğer ya da böbrek fonksiyonlarınız zayıfsa,
– Topikal (deri üzerine uygulanan) ürünlerin özellikle uzun süreli kullanımı, aşırı duyarlılık
ve astım gibi sistemik yan etkilere sebep olabilir.
– Eğer ciltte döküntü oluşursa, tedaviye ara veriniz ve doktorunuza bildiriniz.
– Hava aldırmayan pansumanlar ile birlikte kullanılmamalıdır.
– Şiddetli böbrek yetersizliğiniz var ise, dikkatli kullanınız.
Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza
danışınız.

FASTJEL’in yiyecek ve içecek ile kullanılması
Uygulama yolu nedeniyle, yiyecek ve içeceklerle etkileşimi beklenmemektedir.
Hamilelik
İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
FASTJEL’i hamilelik döneminde kullanmayınız.
Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Emzirme
İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
FASTJEL’i emzirme döneminde kullanmayınız.
Araç ve makine kullanımı
Araç veya makine kullanımı üzerine bilinen hiç bir etkisi yoktur.
FASTJEL’in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler
FASTJEL etil alkol içerir, ancak kullanım yolu nedeniyle bir uyarı gerekmemektedir.
Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı
Deri üzerine uygulama sonrasında ilacın kandaki konsantrasyonu düşük olduğundan
FASTJEL’in diğer ilaçlarla etkileşim ihtimali zayıftır. Ancak, kumarin tedavisi alıyorsanız, aynı zamanda FASTJEL de kullanıyorsanız, yakın takip gerekebilir, doktorunuza bildiriniz.
Eğer reçeteli yada reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

3. FASTJEL nasıl kullanılır?
– Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:
Doktorunuza danışmadan tavsiye edilen dozu aşmayınız.
Ağrılı bölgedeki cilt üzerine ince bir tabaka halinde ve emilimine yardım etmek için hafifçe sürünüz.
Günde 1-3 kez kullanınız.
– Uygulama yolu ve metodu:
Cilt üzerine sürülerek uygulanır, yutmayınız.
– Değişik yaş grupları:
Çocuklarda kullanımı:
Çocuklarda kullanılması önerilmemektedir.
Yaşlılarda kullanımı:
FASTJEL için yaşlılarda hiçbir doz ayarlaması gerekmemektedir.
– Özel kullanım durumları:
Böbrek/karaciğer yetmezliği:
Böbrek / Karaciğer yetmezliğiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
Eğer FASTJEL’in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleminiz var ise, doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.
Kullanmanız gerekenden daha fazla FASTJEL kullandıysanız:
Deri üzerine uygulama sebebiyle doz aşımı ihtimali zayıftır. Kazayla yutulması halinde, yutulan miktara bağlı olarak sistemik yan etkilere yol açabilir. Böyle bir durumda doktorunuz ile konuşunuz.
FASTJEL’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.
FASTJEL’i kullanmayı unutursanız
Hatırladığınız anda FASTJEL’i uygulayınız.
Unutulan dozları dengelemek için çift doz kullanmayınız.
FASTJEL ile tedavi sonlandığında oluşabilecek etkiler:
FASTJEL’i doktorunuzun tavsiye ettiği süre zarfında kullanın.

4. Olası yan etkiler nelerdir?
Tüm ilaçlar gibi, FASTJEL’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.
Büllöz ya da ciltte yayılan ya da yaygın olabilen fliktenül egzama (içi su dolu kabarcıklarla seyreden bir çeşit deri lezyonu(yara)) gibi daha ciddi reaksiyon vakaları seyrek olarak görülmüştür.
Yan etkiler organ ve sistem sınıflarına göre ve görülme sıklıklarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılmıştır: Çok yaygın (%10 veya üzerinde); yaygın (%1 ila %10 arasında), yaygın olmayan (%0.1 ila %1 arasında), seyrek (%0.01 ila %0.1 arasında), çok seyrek (%0.01’in altında), bilinmiyor.

Yaygın olmayan: Eritem (kızarıklık), kaşıntı, egzama (bir çeşit deri lezyonu)
Seyrek: Güneş ışığına maruz kalma durumunda şiddetli cilt reaksiyonları, alerjik cilt reaksiyonları, büllöz dermatit (ciltte sıvı dolu kabarık oluşumların gözlendiği cilt reaksiyonları), ürtiker (kurdeşen)
Çok seyrek: Anafilaktik reaksiyonlar (olası solunum güçlüğü: ağız, yüz, dil ve boğazda şişme; hırıltı ya da kısa nefes alma, ya da vücudun göğüs bölgesinde sıkışma hissi (astım)), aşırı duyarlılık reaksiyonları (genel cilt döküntüsü), peptik ülser, gastrointestinal kanama (mide ya da bağırsakta yara, kanama), ishal, kontakt dermatit (temasa bağlı cilt reaksiyonu), yanma hissi, anjiyoödem (alerji sonucu yüz ve boğazda şişme), şiddetli böbrek bozukluğu ya da yetmezliği.
Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız
doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

5. FASTJEL’in saklanması
FASTJEL’i çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.
25 derecenin altında oda sıcaklığında saklanmalıdır.
Son kullanma tarihi ile uyumlu olarak kullanınız.
Ambalajdaki son kullanma tarihinden sonra FASTJEL’i kullanmayınız.
Eğer üründe ve/veya ambalajında bozukluklar fark ederseniz, FASTJEL’i kullanmayınız.

Ruhsat sahibi: UFSA İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Davutpaşa Cad. No:12 (34010) Topkapı / İSTANBUL
Üretim yeri: A. Menarini Manufacturing Logistics and Services S.r.l., Via Sette Santi, 3 – Floransa – İTALYA

Etiketlendi:

,