Ünlü Yazar ve Araştırmacı Hamza yardımcıoğlu, dünyada yaşanan iklim sorunları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dünyanın iklimi üzerinde oyun oynandığını dile getiren Hamza Yardımcıoğlu, ilerleyen dönemde bozulan iklim insanları derinden etkileyecek. Bu konuyu Erkan Trükten ile tartışan Hamza yardımcıoğlu, ilerleyen dönemlerde bizleri bir iklim düzenine hapsetmeyi planladıklarını belirti. Bu olayın başında olan bir küresel güce değinen Hamza Yardımcıoğlu, bu gücün yeni dünya düzeni için etkili olduklarını belirtti. Bu yazımızda sizlere, Hamza Yardımcıoğlu’nun son videosunda değindiği önemli iklim krizinin detaylarından bahsettik.

Yeni dünya düzeni nasıl şekilleniyor?

Hamza Yardımcıoğlu, genellikle dünyanın yeni düzeninde bizleri nelerin karşılayacağını açıklıyor. Geçmiş videolarında nakit paranın yasaklanacağını belirten Yazar ve Araştırmacı Hamza Yardımcıoğlu, şimdi de dünyayı derinden etkileyecek olan iklim krizinin detaylarından bahsetti.

Konuyu Hamza Yardımcıoğlu ile değerlendiren Erkan Trükten, bizlerin bir küresel iklim kıyameti senaryosuna inandırmaya çalıştıklarını vurguladı. Bu olayın kesin olarak olmayacağını ancak insanların bu haberlerden etkilenip, iklim krizi için gereksiz büyüklükte bir hazırlık yapacaklarını belirtti. Bunlara ek olarak Erkan Trükten, “Mahşerin 4 Atlısı” ifadesini kullanarak kıyametin alametlerinden bahsetti. Erkan Trükten, bu deyimdeki atların neleri sembolize ettiğini şu şekilde belirtti:

  • Birinci at, hastalıkları temsil ediyor.
  • İkinci at, savaşı temsil ediyor.
  • Üçüncü at, ölümü temsil ediyor.
  • Dödüncü at, kıtlığı temsil ediyor.

Erkan Trükten’in bu benzetmesini değerlendirecek olursak, hemen hemen her temsil edilen detay gerçekleşmekte. Özellikle 2022 yılının başlarında başlayan Rusya ile Ukrayna krizi, 2020 yılından beri tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi krizi ve uzman analistlerin söylemiş olduğu küresel enerji kıtlığı. Bütün bu gelişmeleri göz önünde bulunduracak olursak, Mahşerin 4 Atlısı yavaş yavaş atlarını günümüze sürmeye başladı.

Medya ile her şey kontrol altında

Hamza Yardımcıoğlu ve erkan trükten, asıl konunun medya olduğunu vurguladı. İnsanları en rahat medya ile kontrol altında tutulabileceğini aktaran Erken Trükten, büyük bir algı projesi içersinde yer aldığımızı belirtti. Medyanın en önemli manipüle aracı olduğuna değinen Hamza Yardımcıoğlu ve Erkan Trükten, İspanya’da yayınlanan bir hava durumu programına değindi.

İLGİLİ MAKALE  Hamza Yardımcıoğlu "Büyü bozuluyor" dedi. İşte ünlü yazarın International Blockchain Economy Summit'te anlattıklarından önemli bölümler. 50 yıllık enflasyon şimdi açığa çıkıyor

Söz konusu hava durumu programında İspanya haritası yer almakta. Bu harita üzerinde ise belirli bölgeler kırmızı, belirli bölgeler ise yeşil renkte gösterilmektedir. Yeşil bölgeler, daha düşük sıcaklıkları temsil ediyor. Genellikle 36 ile 39 derece aralıkları, yeşil bölge ile gösterilmektedir. Kırmızı bölgeler ise daha çok 40 ile 45 derece aralıklarını gösteriyor. Bu programdan alınan görüntü, 2017 yılına ait.

İkinci harita var

Hamza Yardımcıoğlu ve Erkan Trükten, ikinci bir haritaya dikkat çekiyor. İkinci harita da İspanya’da yayınlanan bu programdan alındı. Ayrıca programı sunan spiker bile aynı. Fakat harita üzerindeki kırmızı alanlar çok daha büyüdü. Ancak gösterilen sıcaklıklar daha düşük. İlk haritada 36 derece olarak gösterilen yer yeşil renk ile boyanmış. Aynı yer ikinci haritada kırmızı olarak gösterilmekte. Fakat üzerinde 29 derece yer almaktadır. Yani ilk haritada 36 derece olarak gösterilen bölüm yeşil renkte iken, ikinci haritada aynı bölge 29 derece olarak ölçülmüş ve kırmızı renge boyanmış. Belirtmek gerekir ki, ikinci harita, 2022 yılında yapılan bir programdan alıntı.  Kısacası 5 sene içerisinde medya kullanılarak, insanların bir iklim krizine doğru ilerlediğini empoze etmekteler. Fakat Hamza Yardımcıoğlu ve Erkan Trükten’e göre, bu durum kesinlikle gerçek değil ve yakın bir zaman içerisinde insanlığı derinden etkileyecek bir iklim krizi ile karşılaşmayacağımızı göstermekteler.

İzleyin: Büyük Küresel Isınma Tuzağı | Hamza Yardımcıoğlu & Erkan Trükten