Ülkemizde ve dünyada nüfus günden güne artıyor. Buna bağlı olarak pek çok rahatsızlık ortaya çıkıyor. Egzama da bu görülen rahatsızlıklar arasında yer alıyor.

Advantan Krem Nedir?

Advantan krem birçok tedavide kullanılabiliyor. En fazla egzama tedavisinde kullanılıyor. Egzama tedavisinin yanında cilt kızarıklıkları, deri kalınlaşması gibi problemlerde de Advantan krem kullanılabiliyor. Bu krem çoğu hastada kısa süre içerisinde sonuç verebiliyor.

Advantan krem, cilt üzerinde ortaya çıkan kızarıklıkları ortadan kaldırıyor. Ancak her hastada aynı etkiyi göstermiyor. İlacı kullanmadan önce araştırma yapmak gerekiyor.

Advantan kremin içerisinde aseponat bulunuyor. Bu maddeye bazı kişilerin alerjisi bulunuyor.

Advantan Krem Kullanımı

Advantan kremi uygun dozda kullanmak gerekiyor. Doz aşımı, vücutta farklı reaksiyonlara neden oluyor. Bazı kişiler doktora veya eczacıya danışmadan bu ilacı kullanıyor. Ancak hangi dozda kullanacağını bilmeyenler pek çok sorunla karşılaşıyor.

Advantan kremi uygulamadan önce uygulanacak bölgenin temizlenmesi gerekiyor. Temiz olan bölgeye uygulanan krem daha etkili olabiliyor.

Eğer uygulanacak olan bölge yıkanamıyorsa temiz bir bezle silinmesi öneriliyor. Advantan kremin nohut tanesi kadar uygulanması yetiyor.

Advantan Krem Fiyatı

Advantan kreminin fiyatı her yıl değişiyor. Çünkü ilaç fiyatlarına her yıl zam geliyor. Advantan kremin 2021 yılı fiyatı 14.78 TL olarak belirlendi. Bu krem reçeteli ve reçetesiz olarak satın alınabiliyor. Reçeteli satın alımlarda devlet ücretin bir kısmını ödüyor.

Reçetesiz satın alanlar bu haktan yararlanamıyor. Fiyatlar çoğu eczanede aynı oluyor. Ancak bazı eczanelerde fiyat farklılıkları görülebiliyor.

İlacı satın almadan önce son kullanma tarihinin kontrol edilmesi gerekiyor.

Advantan Krem Saklama Koşulları

Doktorlar, advantan kremin sıcak havada kalmamasını söylüyor. Sıcak havada kalan krem bozulabiliyor. Bozulan krem ise vücuda faydadan ziyade zarar veriyor. Bozulan ilaçların kullanılmaması gerekiyor. Oda sıcaklığında saklanan kreme hiçbir şey olmuyor.

Kremin çocuklardan uzak tutulması gerekiyor. Özellikle küçük çocuklar, kremi ağzına alabiliyor. Çocukların kremden uzak kalması için ilacın yüksek yerlere konulması gerekiyor.

Kremin kutusu ile birlikte saklanması gerekiyor. Kutu, kremin zarar görmesini engelliyor.

Advantan Krem Yan Etkileri

Advantan kremin birçok yan etkisi bulunuyor. Yan etki görülmesi durumunda doktora gitmek gerekiyor. Doktora veya hastaneye gitmeyenler daha büyük problemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Advantan kremin yan etkileri arasında ciltte kuruluk, yanma hissi, kızarıklık görülebiliyor.

Özellikle doktora danışmadan ilaç kullananlarda yan etki görülüyor. İlaç kullanmadan önce gerekli tahlillerin yapılması gerekiyor. Tahlil yapmayanlar alerjisi olup olmadığını öğrenemiyor.

Kaşıntı en fazla görülen yan etkiler arasında yer alıyor.

Advantan Krem Faydaları

Advantan krem rutin cilt problemlerini ortadan kaldırmak için üretiliyor. Advantan krem, iltihap önleyici ilaçlar kategorisinde yer alıyor. İltihap rahatsızlığıyla karşılaşan hastalar bu kremi kullanabiliyor. Advantan kremin faydaları hakkında doktordan bilgi alınabiliyor.

Advantan krem hakkında birçok hasta yorumu bulunuyor. Advantan kremin bazı faydaları şu şekilde:

  • Alerjik deri iltihabını ortadan kaldırır.
  • Egzamadan oluşan kaşıntıyı giderir.
  • Deri hastalıklarına iyi gelir.

Bu ilacı kullanmak isteyenler hasta yorumlarını okuyor.

Advantan Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Advantan kremi kullanmadan önce dikkatli olmak gerekiyor. Doktorlar, günde 1 defa kullanılmasını öneriyor. Ancak değişen tedaviye göre günde 2 defa da kullanılabiliyor. Fazla dozda ilaç kullanmak her hastada farklı sorunlara neden oluyor.

Advantan kremi kullanırken başka kremi kullanmamak gerekiyor. Eğer kullanılacaksa bu konunun doktora bildirilmesi öneriliyor. Son kararı doktor veriyor.

Advantan kremin kullanım şekli prospektüste yer alıyor. Hastaların çoğu prospektüsü okumuyor.

Advantan Krem Yorumları

Yara olmaya başlamış el çatlamalarına çok iyi gelen ilaç.

Mükemmel bir egzama kremi.. eğer egzamanın başlangıcını tespit edebiliyorsanız daha ilk tomurcuklarda uygulanarak 3 günde kuruması sağlanabilir..

Çok sık ve uzun süreli kullanılmaması gereken ilaç. sürekli kullanımda deride incelmeye ve buna bağlı olarak damarların da gözle görünür biçimde belirginleşmesine neden olduğu söylenir. bu durumlarda deride bıraktığı tahribat kalıcı olabilirmiş.

Alerjik kaşınmalara mucize gibi iyi gelen krem. benim için sebebi belli olmayan birden başlayan kaşıntılarda geçerli tabiki. cilt doktorum akne tedavisinde verdi bana bu kremi daha sonrada bir eczacı güneş yanıklarından sonra serinletsin rahatlatsın diye vermişti. simdi ne zaman sebepsiz yere uyuz gibi kaşınmaya başlasam sürerim ve anında geçirir. acil durumlarda evde bulunmalı. bunun solisyon olanı saçta deri dökülmesi, kepek gibi problemlere iyi geliyor. tabi yinede doktora başvurup kullanılmalı.

Düzenli kullanımda sivilcelere ve sivilce izlerine de iyi gelen ilaç. yatmadan 2 saat önce imex sürüp daha sonra yatarken imex’i temizleyip bunu sürüyorum. sabah yüzümü temizleyici jel ile temizliyorum. advantan’ı dahil etmeden önce bu düzen çok fazla etki yapmıyordu, advantan ile birlikte izlerin gözle görülür ölçüde azaldığını gördüm.

İlacın etken maddesi metilprednisolon‘ dur. advantan krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan bir ilaçtır. iltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici özellikleri mevcuttur. alerjik ve temas nedenli deri iltihabı (temas egzaması), akıntılı egzama, kaşıntılı deride madeni para görünümünde döküntülerle seyreden egzama, alerjik deri iltihabı (nörodermatit, atopik dermatit), çocuk egzaması, kızarık deri üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler (seboreik egzama), bacaklarda varise bağlı egzama, ani gelişen egzama (sinirsel nedenlere bağlı deride kabartı ve kızarıklıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı) tedavisinde ve herhangi bir şekilde sınıflandırılmamış egzama (mayasıl) tedavisinde kullanılır.

Etiketlendi:

,