Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Teknolojinin gelişmesi pek çok sektörü etkiliyor. İlaç sektörü de gelişen teknolojiye bağlı olarak değişiyor. Yeni çıkan birçok krem hastalıklara çözüm oluyor.

Acnelyse Krem Hakkında

Hem ülkemizde hem dünyada cilt problemleri gittikçe artıyor. Özellikle gençler, cilt şikayetlerinden dolayı doktora gidiyor. Doktorlar gerekli müdahaleyi yapıyor. Acnelyse, cildin kendini onarmasına yardımcı oluyor. Kendisini onaran cilt, çok daha sağlıklı görünüyor.

Bu krem aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırıyor. Kan dolaşımının hızlanması, cildin kendisini yenilemesini hızlandırıyor. Sivilce şikayeti olanlar bu kremi kullanabiliyor.

Doktorlar, bu kremin birçok cilt sorununu çözdüğünü söylüyor.

Acnelyse Krem

Acnelyse Krem

Acnelyse Krem Ne İçin Kullanılır?

Acnelyse, birçok tedavide kullanılabiliyor. Kullananların yarısından fazlası bu kremden memnun kalıyor. Ancak bazı kişilerin bu kreme alerjisi oluyor. Alerjisi olanların kesinlikle kremi kullanmaması gerekiyor. Doktorlar gerekli tahlilleri yapmadan Acnelyse vermiyor.

Alerjisi olanlar Acnelyse kullandığında farklı problemlerle karşılaşabiliyor. Acnelyse kreminin kullanıldığı bazı tedaviler:

  • Sedef hastalığı
  • Balık pulu hastalığı
  • Sivilce rahatsızlığı

Kremin kullanma süresini doktorlar belirliyor.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır?

Bazı hastalar, doktora gitmeden ilaç kullanıyor. Bu kişiler daha sonra birçok rahatsızlıkla karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar, doktora gitmeden ilaç kullanmanın çok tehlikeli olduğunu söylüyor. Acnelyse’nin doktora danışmadan kullanılmaması gerekiyor.

Yanlış kullanıldığı takdirde ciltte kızarıklıklar meydana gelebiliyor. Acneylse’nin günde 1 defa yatmadan önce yüze sürülmesi öneriliyor. Ancak değişen tedaviye göre kullanım sıklığı artabiliyor.

Kremi sürmeden önce cildi köpüklü suyla yıkamak gerekiyor. Böyle kullanılılırsa daha etkili olabiliyor.

ACNELYSE günde bir kez geceleri deri üzerine uygulanır. Uygulama ile ciltte geçici bir sıcaklık ve batma hissi olabilir. Gerekirse, tedaviye ara verilerek veya uygulama sıklığı azaltılarak, hastanın tolere edeceği doz ayarlanabilir.

Acnelyse Krem

Acnelyse Krem

Acnelyse Krem Faydaları

Acnelyse kremin pek çok faydası bulunuyor. Uzun süreli kullanımlarda faydasını belli ediyor. Parlak bir cilde sahip olmak isteyenler Acneylse kullanıyor. Ancak günde bir defadan fazla uygulamak cilde zarar verebiliyor. Çünkü yapısında keratin bulunuyor.

Acneylse krem, sivilcelerin kötü görüntüsünü ortadan kaldırıyor. Ergenlik çağındaki kişiler bu kremin sivilceleri geçirdiğini söylüyor. Krem, herkeste aynı etkiyi yaratmıyor.

Acnelyse’nin içerisindeki bileşenler cildi temizliyor. Temizlenen cilt daha kolay hava alıyor.

ACNELYSE yıkanmış ve iyice kurulanmış problemli cilt bölgesine ince bir tabaka halinde sürülerek parmak uçları ile narince masaj yapılmalıdır. Hastalar ACNELYSE’i uyguladıktan sonra ellerini yıkamalıdır.

Acnelyse Krem Ne Kadar?

Acnelyse kremin fiyatı her yıl aynı olmuyor. Kreme her yıl zam geliyor. Acneylse kremin 2021 yılı fiyatı 55 TL olarak belirlendi. Acnelyse, reçeteli ve reçetesiz olarak satın alınabiliyor. Reçeteli satın alınırsa fiyatın bir kısmını devlet ödüyor.

Acnelyse kremin satış fiyatı bazı eczanelerde farklı olabiliyor. Çoğu eczanede bulunabiliyor. Acnelyse alınırken son kullanma tarihini kontrol etmek gerekiyor.

Son kullanma tarihi geçmiş olan ürünün satın alınmaması ve eczacıya söylenmesi gerekiyor.

İzleyin: Acnelyse İle İlgili Sorularınızı Yanıtlıyorum | Acnelyse’i Neden Bıraktım?, Etki Etmiyor Mu?

Acneylse Krem Yan Etkileri

Acnelyse krem, bazı hastalarda yan etkilere sebep olabiliyor. Yan etki görülmesi durumunda en yakın hastaneye gitmek gerekiyor. Hastaneye gidilmezse çok daha büyük problemler görülebiliyor. Yan etki görülmemesi için ilacı kullanmadan önce gerekli tahlillerin yapılması gerekiyor.

Acneylse kremin en fazla görülen yan etkisi yanaklarda kızarıklık olarak biliniyor. Kızarıklıkla birlikte acı hissi de ortaya çıkıyor. Kaşıntı, döküntü, ciltte soyulma bazı yan etkiler arasında yer alıyor.

Acnelyse Kremin Saklanması

Acnelyse kremin soğuk odada muhafaza edilmesi öneriliyor. Sıcak havaya maruz kalması durumunda bileşenleri zarar görebiliyor. Bileşenleri zarar gören krem, insan vücuduna zarar verebiliyor. Çocukların bu kreme erişmemesi gerekiyor.

Küçük yaştaki çocuklar kremi ağzına alabiliyor. Kremin ağız yoluyla vücuda girmesi birçok tehlikeyi barındırıyor. Bu durumu yaşamamak için kremi yüksek yerlere koymak gerekiyor.

Oda koşullarında saklanan kreme hiçbir şey olmuyor. Ancak uzmanlar ambalajı bozulan kremlerin kullanılmamasını öneriyor. Bu kremlerin doğrudan çöpe atılması gerekiyor.

Etiketlendi:

,